Göztepe’de İşlemler Başlıyor

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği kötü performans nedeniyle 5 sezon aradan sonra küme düşen Göztepe’de şu sıralar gündem iyiden iyiye kalabalık bir hal almış durumda. Sarı Kırmızılı kulübün devir süreciyle alakalı olarak detaylar görüşülmeye başlanacak. Bununla birlikte kulübün devredileceği isim olan Rasmus Ankersen İzmir’e geldi ve Mehmet Sepil ile ilk elden görüşmeler yapılmaya başlandı.

Danimarkalı İzmir’de

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans ortaya koyan Göztepe’de şu sıralar gündem oldukça yoğun ve bir süre oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor.

Göztepe’de kulübün yüzde 70 hissesini almak için Mehmet Sepil ile görüşmelere devam eden Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen, dün İzmir’e geldi. Devir işlemlerinde kalan ufak pürüzleri yüz yüze çözmek için kente gelen Ankersen, Mehmet Sepil ve Talat Papatya ile görüştü. Ankersen ve Sepil Urla Adnan Süvari Tesisleri ile Gürsel Aksel Stadı’nı da gezdi. İkili arasındaki devir işlemlerinin kısa süre içerisinde hız kazanması bekleniyor. Kulübün 97’inci yılını da kutlayacak olmasıyla heyecanı büyüyen ikilinin resmi açıklamayı da kısa süre içerisinde yapması beklenenler arasında.

Devirişlemlerinin tamamlanmasının ardından yoğun bir hafta yaşayacak. Futbolun başına geçecek olan Rasmus Ankersen önceliği teknik direktöre verirken, iç transferde de yol haritasını çizecek. Devir sürecinde transfer teklifleri alan kaptan Halil Akbunar, Berkan Emir, Atınç Nukan, Dino Arslanagic ve David Tijanic’in satışının durdurulmasını isteyen Danimarkalı iş insanı, bu yıldızlarla hafta sonuna kadar bire bir görüşme yapacak. Rasmus Ankersen’in önceliğinin bu yıldızları takımda tutmak olduğu ancak görüşme sonrasında kesin kararını vereceği ifade ediliyor.

Teknik Direktör Meselesi

Yeni sezon hazırlıklarına yaklaşık 3 hafta sonra başlayacak sarı-kırmızılılar ilk olarak Altınordu’dan ayrılan teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile masaya oturacak. Ankersen’e de Eroğlu hakkında bilgilendirmelerde bulunan kurmaylar, aksilik olursa alternatif isimlere yönelecek.

Bir hafta içinde yeni çalıştırıcısını belirlemeyi planlayan yönetim Bülent Korkmaz, Tamer Tuna ve Volkan Demirel’i de listesinde tutuyor. Ayrıca kadro yapılanmasını da bir an önce tamamlamayı hedefleyen sarı-kırmızılılar bazı yabancı oyuncuları da elden çıkaracak. Kaleci Piric başta olmak üzere sözleşmeleri devam eden Mihojevic, Tijanic, Baku ve Lourency’nin kaderleri en kısa süre içinde netleşecek.

Hem saha içerisine hem de saha dışına yönelik olarak oldukça kritik bir haftadan geçecek olan Göztepe’de bu sürecin Mehmet Sepil adına hüzünlü olacağı kesin. Sarı Kırmızılı ekip gelecek sezonlara yönelik olarak ciddi bir dönemecin eşiğinde ve herkes İzmir temsilcisinin çok daha iyi günler geçirmesini temenni ediyor.

97 yıllık çınarın daima Süper Lig’de kalmasını isteyen taraftarları da artık bundan sonra daha dikkatli olmalılar. Zira İzmir temsilcisinde taraftar baskısı gerçekten had safhada ve bu bağlamda yapılacak tüm işlemler oto sansüre uğruyor.