Göztepe’de Emmanuel Adebayor Transferi Netlik Kazandı

Ligin ikinci yarısında maçlarını yeni stadında oynayacak olan Göztepe, transferlerle hem taraftarı mutlu etmek hem de kaliteli bir kadro kurmak istiyor. Gelen bilgilere göre forvet transferinde atağa kalkan Sarı-Kırmızılılar, Emmanuel Adebayor ile her konuda anlaşma sağladı.

Deniz Kadah, Jerome ve Eren Derdiyok’tan istediği bir türlü verimi alamayan Göztepe’de ilk hedef forvet transferi. Hem taraftarı heyecanlandıracak hem de takıma güç kazandıracak deneyimli oyuncularla görüşme yapan Sarı-Kırmızılı takımda ilk bomba patladı. Gelen bilgilere göre Kayserispor’dan maddi nedenlerle ayrılan Emmanuel Adebayor ile her konuda anlaşma sağlandı. Togolu futbolcu ile birkaç gün içerisinde resmi sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Forvet mevkiinde istediği verimi bir türlü alamayan ve bu nedenle gol yollarında sıkıntı çeken Göztepe’de ilk transfer gerçekleşti. Ocak ayını verimli geçirmek isteyen ve bu konuda transfer çalışmalarını devam ettiren Sarı-Kırmızılı yönetim Emmanuel Adebayor ile her koşulda anlaştı. Kayserispor’da forma giyen ancak ekonomik problemlerden dolayı takımdan ayrılmak durumunda kalan Togolu forvet, Göztepe’ye gelmeyi kabul etti.

Transferin kısa bir süre içerisinde resmiyet kazanması ve Adebayor’un İzmir’e gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Transfer Çalışmaları Sürüyor

İlhan Palut’un göreve gelmesiyle birlikte yükselişe geçen Göztepe’de transfer çalışmaları devam ediyor. Özellikle Teknik Direktör İlhan Palut’un istekleri doğrultusunda çalışmalar yapan yönetim, bir stoper ile anlaşma noktasına geldi. Savunma hataları nedeniyle bu dönem büyük problemler yaşayan Göztepe’nin kısa süre içerisinde stoper transferini de açıklaması bekleniyor.

Ayrıca gelen bilgilere göre İlhan Palut yönetimden bir orta saha takviyesi daha istedi. Bununla alakalı çalışmaların devam ettiği kaydedilirken henüz netleşen bir gelişmenin olmadığı da belirtildi.

Türkiye’de oyuncu arayışlarına devam eden Sarı-Kırmızılıların, Fenerbahçe’den ayrılması beklenen Mehmet Ekici ve Alper Potuk ile ilgilendiği iddialar arasında.

Sezona istediği gibi başlayamasa da yükselişe geçen ve kısa sürede 10.sıraya kadar tırmanan Göztepe’de transferlerin birkaç gün içerisinde açıklanması planlanıyor. Yeni stadında maçlara çıkacak olan Göz-Göz, lig hedefini ilk 8 olarak belirlemiş durumda.