Göztepe’den Bomba Transferler Geliyor

Göztepe Süper Lig ara döneminde bomba transferler ile taraftarlarının yüzünü güldürmeyi planlıyor. Göztepe’ye transfer olacak yeni isimlerin Norveç ekibi Molde’nin santraforu Leke James ve Viking Stavanger’dan sol kanat oyuncusu Zlatko Tripic olması bekleniyor. Kulüp Adebayor ile söz kesti.

Süper Lig ara transfer döneminde yeni transferler için hazırlıklar yapan Göztepe, sürpriz isimler ile masaya oturacak. Sarı kırmızılı kulüp Kayserispor’dan ayrılan dünyaca ünlü golcü Adebayor ile anlaşma imzaladı. Bu transferin ardından kulüp yönünü Norveç’e çevirdi. Göztepeliler’in en az dört tane transfer yapması bekleniyor. Göztepe’nin transfer için temas halinde olduğu diğer isimler Norveç Molde’nin santraforu Leke James ve Viking Stavanger’dan sol kanat oyuncusu Zlatko Tripic.

Leke James Kimdir? Leke James Göztepe İle Anlaşacak Mı?

Leke James, Avrupa kariyerine Norveç futbol takımı olan Aalesund ile başladı. 27 yaşındaki oyuncu 2016-2017 sezonunda Çin’İn Beijing Enterprises takımında yer alırken Norveç takımı olan Molde’ye transfer oldu. Süper Lig’i bilen dünyaca ünlü çok iyi bir kariyeri olan Adebayor ile her konuda anlaşan Göztepe yönetiminden İlhan Palut transfer önceliğini Leke James’e verdi.

Zlatko Tripic Kimdir? Zlatko Tripic Göztepe İle Anlaşma Sağladı Mı?

Hırvat asıllı Norveçli golcü Zlatko Tripic, Göztepe’nin transfer etmek için temasta kaldığı diğer bir oyuncu. Başarılı oyuncu Zlatko Tripic 27 yaşında ve Norveç takımı olan Molde altyapısında gelişti. Sol kanat olarak oynayan Tripic’in Göztepe takımı ile anlaşıp anlaşmayacağı merak ediliyor. Öte yandan Göztepe yönetiminden İlhan Palut sözleşmeyi imzalamak için oldukça kararlı. Son 2 sezonu Molde forması giyerek geçiren Tripic toplam 28 maçta sahaya çıktı. 28 maç boyunca 17 gol atan golcü sergilediği iyi performans ile beğenileri topladı. Almanya’da Greuther Fürth ve Moldova’da FC Sheriff takımında oynayan Tripic, ligde 24 maçta 5 gol attı.

Fenerbahçe’nin Takas Önerisi

Fenerbahçe, Göztepe’ye takas önerisinde bulunuyor. Takasın öznesi ise Ersun Yanal tarafından ısrarla anlaşmak istenilen Alpaslan. Öncelikli olarak Fenerbahçe’ye olumsuz yanıt verilmişti. Fenerbajçe Mehmet Ekici ve Alper Potuk için de takas önerisini güncel tutuyor.