Göztepe Yıldızını Kaptırabilir

Süper Lig’de aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle küme düşme hattına tekrardan saplanan ve kümede kalma adına da ciddi bir umut kaybı yaşayan Göztepe’de işler hiç yolunda gitmiyor. 6 maçtır mağlup olan İzmir temsilcisinin seri galibiyetler almanın yanı sıra üst sıralarındaki rakiplerden de gelecek puan kaybı haberlerine ihtiyacı olacak. Bununla birlikte takımın kaptanı ve hücumdaki en önemli silahlarından biri olan Halil Akbunar ile ilgili ortaya atılan iddia da Göztepeli taraftarları oldukça üzecek gibi.

Batan Gemi

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalma mücadelesi veren ancak bu mücadele içerisinde yakaladığı iyi dönemlerin devamını bir türlü getiremeyen Göztepe’de moraller oldukça bozuk.

İzmir temsilcisi oynadığı son 6 maçın tamamında sahadan puansız ayrıldı ve bu durum küme düşme hattına gerilemenin yanı sıra 16’ıncı sırayla dahi ciddi bir puan farkının oluşmasına neden oldu. Takımın savunmadaki problemleri artık iyiden iyiye ayyuka çıkmaya başlarken sezonun bu döneminde bu duruma nasıl bir önlem alınabileceği konusunda da çözüm bulunamıyor.

Bununla birlikte diğer Süper Lig ekipleri de gelecek sezonun planlamasını yaparken küme düşmesi muhtemel takımların yıldızlarını gözüne kestirmeye başlıyorlar. Küme düşen takımlar genel olarak bütçede daralmaya gitmek zorunda kalıyor ve oyuncuların birçoğu en üst seviyede kalabilmek adına takımdan ayrılmayı talep ediyorlar.

Gelecek sezona dair planlamalarına erkenden başlayan Beşiktaş da Göztepe’nin kaptanı ve hücumdaki en önemli kozlarından biri olan Halil Akbunar’ı kadrosuna katmak istiyor. Yetenekli oyuncuya dair ilgisi her geçen gün daha da artan Siyah Beyazlı ekibin planı İzmir temsilcisi küme düştükten sonra eline geçecek kozla birlikte bu transferi tamamlamak.

Hafıza

Göztepe altyapısından yetişen ve 2015/2016 sezonundan bu yana aralıksız olarak A Takımda forma giyen Halil Akbunar, uzun zamandan beri formasını giydiği kulübünden kolay ayrılabilecek bir oyuncu değil.

Göztepe’nin hem zirveyi hem de dibi gördüğü sezonlara tanıklık eden ve bu sezonların bir parçası olan 28 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu taraftarların da en çok sevdiği oyunculardan birisi. Her ne kadar zaman zaman formsuzluğu nedeniyle sert eleştirilere maruz kalıyor olsa da Halil Göztepe adına çok önemli bir değer.

Bununla birlikte oyuncu bu sezonun başında İzmir temsilcisi ile yeni bir sözleşmeye imza atmış ve 2026’ya kadar kulüpte kalacağına dair teminatı vermişti. Ancak Göztepe’nin bu gidişatı Halil Akbunar’ın fikrini değiştirmesine neden olabilir.

Yetenekli oyuncu artık genç sayılabilecek bir yaşta değil ve gönül verdiği Sarı Kırmızılı renklerin olası bir küme düşme durumundan sonra geri dönmesi için çabalasa da bu çaba yeterli de olmayabilir. Kariyerinin son döneminde en üst seviyede kalmayı istemesi durumunda hemen hemen herkes Halil Akbunar’a hak verecektir.

Bununla birlikte Göztepe’nin hâlâ devam eden bir şansı var ve sezon tamamlanmadan önce hiçbir taraf hamle yapmak istemeyecektir. Halil’in şu an 3 milyon 800 bin Euro piyasa değeri bulunuyor.

Göztepe formasıyla tam 303 maça çıkan Halil Akbunar bu maçlarda 49 gol ve 50 asistlik katkı sağladı.