Göztepe, Uzun Yıllardır Beklenen Stadyuma Kavuştu

Geçtiğimiz günlerde oynanan Beşiktaş karşılaşması ile ilk kez taraftarını misafir eden Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, bu maç ile de resmi olarak açılmış oldu.

Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 19. Haftası münasabeti ile misafir ettikleri Beşiktaş ile stadlarını açan Göztepe’liler, başkan Mehmet Sepil’in deyişi ile “94 yıldır” bu stadın açılışını bekliyorlardı.

Yeni Stadta Yok Yok

Türkiye’nin ilerleyen yıllarda alabileceği büyük turnuvalara yönelik gerekli bütün şartları taşıması ile dünyadaki en modern statlardan biri olarak göze çarpan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, ayrıca barındırmış olduğu oldukça modern görüntü ve ses sistemleri ile birlikte bir spor tesisinin yanı sıra çok önemli bir etkinlik alanı olarak da göze çarpıyor. Her ne kadar stadın açılışı esnasında bu ses ve görüntü teknolojilerinin kullanılması planlamış olsa da geçtiğimiz günlerde yaşadığımız ve 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Elazığ depremi nedeniyle bu özelliklere ilk maçta başvurulmadı.

Koşu Parkuru İle Türkiye’de Bir İlk

Birbirinden inanılmaz özelliklere sahip olan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ nin en dikkat çeken özelliği ise hiç şüphe yok ki çatısında barındırdığı koşu parkuru. 650 metrelik dev parkur ile misafirlerine spor yapma imkânı vermesinin yanı sıra mükemmel bir körfez manzarasına da sahip olan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, bu parkuru müsabaka olmayan bütün günlerde misafirlerine sunacak.

Koltuklar Sökülecek!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz haftalarda yayınlamış olduğu yeni yönetmeliğe göre stadyumlarda ayakta seyirci alınabilmesi yeniliğini kullanmak isteyen Göztepe Futbol Kulubü yönetimi, kale arkalarında bulunan koltukları sökmek sureti ile Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin kapasitesini 20 binden 25 bine çıkarmayı hedefliyor.

Teknik Özellikleri De Dikkat Çekiyor

Rönesans Holding tarafından inşa edilmiş olan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, yaklaşık 220 milyon liraya mal edildi. 2 yıl gibi rekor bir sürede bitirilen projenin toplam inşaat alanı ise yaklaşık olarak 95 bin metre kare.