Göztepe Avrupa’yı Hak Eden Bir Kulüp

Göztepe’nin kalecisi Beto Göztepe ile ilgili yaptığı açıklamalarda ”Göztepe Avrupa’ya gitmeyi hak eden bir kulüp. Yeni stadımızla beraber bunu daha fazla hissediyoruz. Göztepe, geçmişi ve büyük taraftarıyla iyi şeyleri hak eden bir kulüp.” sözlerine yer verdi. Göztepe ile anlaşması sona verecek olan Beto, yönetimden bir teklif gelmediğini söyledi.

Süper Lig takımlarından Göztepe’nin Portekizli kalecisi Beto takımı ve yeni açılan Gürsel Aksel Spor Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kaleci Beto dolmak üzere olan kontratıyla ilgili “Bu sene burada kontratımın son senesi, ne olacağını bilmiyoruz. Yönetimimiz ve kulübümüze de bağlı. Bunların sonrasında tabii ki belli olacaktır.” dedi.

Hiçbir Kulüple Hiç Kimse İle Kapılarımı Kapatmadım

Beto yaptığı açıklamalarda “Göztepe yönetiminden bir teklif bekliyor musun?” sorusuna ise “Biz profesyonel futbolcularız ve profesyonel futbolcular dinlemeyi bilmeli. Kendilerine gelecek teklifleri, önerileri, dinlemeyi ve beklemeyi bilmeliler. Şu anda Göztepe ile kontratım devam ediyor ve burası benim gönlümdeki bir yer. Ama ben bugüne kadar 10 kulüpte çalıştım, 10 kulüpte de kapılar bana açıktır. Hiçbir kulüple, hiç kimse ile kapılarımı kapatmadım, hep iyi irtibatlarım oldu. Bu konuda da bekleyip, dinleyip, görüp, ona göre hareket edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

30 Yıldır Bu İşle Uğraşıyorum

Beto sözlerine”Bir yaş hedefim yok. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Vücut, kafa, motivasyon olarak tam anlamıyla kendimi en üst seviyede hissediyorum. Ne zaman aklım, motivasyonum, vücudum el vermez o zaman ‘Beto evet bırakmanın zamanı geldi’ derim. Şu an için kendimi gayet iyi hissediyorum. 7 yaşımdan beri bu işi yapıyorum. 30 yıl oldu. 30 yıl boyunca da gayet keyifli, tam olarak motive ve hazır bir şekilde geçti.” şeklinde devam etti.

Gönlümde Yer Eden Kulüplerden Biri Göztepe

Beto açıklamalarını “Bu konuda çok bölünmüş durumdayım. Çünkü hayatımda yer eden çok özel kulüpler var. Göztepe, Sevilla ve Sporting Lizbon gibi… Açıkçası nerede bitireceğimi ben de bilmiyorum. Burada bitirmek tabii ki isterim. Burası bana destek olan, kariyerimde önemli bir yeri olan, kendimi iyi ve mutlu hissettiğim bir yer. Onun haricinde gönlümde tabii ki ülkem de var. Ailemin yanında olup, ailemin yanında futbolu noktalamak da olabilir. Futbol her zaman sürprizlere açık bir spor. Gerçekten benim gönlümde yer eden kulüpler var bunlardan bir tanesi de Göztepe.” sözleriyle sonlandırdı.