Göztepe Taraftarı Artık Gollü Galibiyet İstiyor

Sezona iddialı transferlerle giren Göztepe kağıt üzerinde TFF 1. Lig’în en iyi takımlarından biri olarak görülse de bu sahaya pek hatta hiç yansımadı. Sezonun açılış maçında Sakaryaspor deplasmanından galibiyetle dönen takım oyun olarak seyircisini tatmin etmese de bu sezonun ilk maçı olmasına bağlandı ve üzerinde pek durulmadı. Ancak Göztepe taraftarı önünde oynadığı Erzurumspor FK maçındaki puan kaybı ve onun ötesinde sahaya konan futbol taraftarı endişelendirdi hatta kızdırdı.

Göztepe Taraftarı Transferleri Görmek İstiyor

Sakaryaspor ile oynanan ligin ilk maçında yeni transferlerden en ilgi çeken üç isim olan Ali Akman, Isaac Atanga ve Emre Çolak’ın üçü de süre buldu. Özellikle Emre Çolak seyircinin ısrarla sahada görmek istediği bir isim olarak bu maçta 20 25 dakikada gösterdikleriyle seyircinin kendisini neden bu kadar istediğini de aslında ortaya koymuş oldu..

Göztepe taraftarı Erzurumspor FK karşısına çıkan takımı görünce ciddi bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Ali Akman ve Emre Çolak yine yedekler arasındaydı. Ortaya konan oyun daha ilk yarıda seyirciler arasında ve sosyal medyada olumsuz yorumların yapılmasına neden oldu. Çok kontrollü bir oyun ortaya koyan Göztepe seyircinin beklediği baskılı oyun ve bol gol pozisyonu talebini karşılamaktan çok uzak bir görüntü sergiledi. Göztepe taraftarı bunun çözümünü Emre Çolak ve Ali Akman gibi isimleri sahaya atmak olarak görse de teknik direktör Turgay Altay ise istikrardan yana. Dolayısıyla ligin ilk iki maçında olduğu gibi üçüncü maçta da Ali Akman ve Emre Çolak’ı ilk 11 başlatmayı düşünmüyor Göztepe hocası.

Göztepe taraftarı

Ali Akman Oynamak İstiyor

Elbette her futbolcu oynamak ister ama bazı oyuncular için sahada yer almak diğerlerine kıyasla daha önemlidir. Göztepe’nin bu seneki transferleri arasında Ali Akman diğerlerinden biraz daha ayrılıyor. Oyuncu hem maç tecrübesi edinmek hem de gol mekaniği kazanmak için oynamayı birinci hedef olarak belirledi ve bu sebeple amcasının bir dönem kaptanlık yaptığı, şimdi ise Galatasaray’da hala gayri resmi görevleri olan Ayhan Akman’a rağmen Galatasaray’ı reddedip Göztepe’ye imza atmıştı.

Galatasaray’da yedek kalmamak amacıyla Göztepe’yi seçen Ali Akman burada da yedek kalması sebebiyle yakın çevresine bu durumdan rahatsız olduğunu belirtiyor. Elbette bunlar iddia ama Ali Akman‘ın transfer süreci düşünüldüğünde oldukça akla yatkın iddialar. Ve dahası Göztepe’de saha içinde olan bitenler de Ali Akman’ı sahaya davet ediyor. Çünkü takım gol atamıyor. Göztepe taraftarı takımdan artık bol gollü bir galibiyet bekliyor çünkü TFF 1. Lig başlarken Göztepe’nin pek de zorlanmayacağı ve sadece Eyüpspor, Rizespor, Samsunspor gibi takımlarla ciddi bir rekabete girip zirve mücadelesi yapacağı düşünülüyordu. Oysaki şimdiye kadar oldukça kontrollü bir oyunu tercih eden, tutuk bir takım var sahada. Göztepe taraftarı buna çok uzun süre sabretmeyecek gibi görünüyor.