Mesut Kesik Göztepe’de

İzmir’in sarı kırmızılı ekibi Göztepe bir ismi daha kadrosuna kattı ve Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Kesik sezon sonuna kadar kiralık olarak Göztepe ile sözleşme imzaladı.

Bu sezon TFF 1. Lig’De mücadele edecek olan Göztepe burada fazla uzun kalmak istemiyor. Göztepe hisselerinin %70’ini satın alarak kulübün sahibi durumuna gelen Danimarkalı iş adamı Rasmus Arkensen takımın takımın Avrupa kupalarında mücadele eden yetiştirici bir takım olmasını arzu ediyor. Satış işleminin gerçekleşmesinden önce de Göztepe önemli transferlere imza atmış ve kadroyu, TFF 1. Lig’in en iddialı kadrolarından biri haline getirmişti.

Yaratıcılık Sorunu Var

Göztepe teknik direktörü Turgay Altay yeni transferleri ilk 11’e yerleştirme konusunda fazla aceleci davranmadı. Oyuncuların takıma ve sisteme uyum sağlaması için onları ligin ilk iki haftasında ikinci yarılarda oyuna alan Turgay Hoca, bu kararından vazgeçmek üzere. Zira Göztepe TFF 1. Lig’de bu sezon oynadığı iki maçta 4 puan toplayıp 2 gol attı. Oysaki Göztepe taraftarı çok daha gollü maçlar ve farklı galibiyetler bekliyordu. Göztepe ile ilgili en büyük sorun saha içi yaratıcılık ve bitiricilik olarak göze çarpıyor. Teknik adam Turgay Altay’ın elinde bu sorunu ortadan kaldırabilecek isimler var ancak Turgay Hoca bu oyuncuları ilk 11’e almak yerine ilk iki maçta da sonrada oyuna aldı. Ama ortaya konan futbol Turgay Hoca’nın da fikrinin değiştirecek gibi görünüyor.

Orta saha için Emre Çolak ve forvet için de Ali Akman’ın ilk 11’e geçmesi sarı kırmızı ekipte yaratıcılık ve bitiricilik sorunlarını bir anda ortadan kaldırabilir, çünkü bu iki isim de bu sorunların çözümü için biçilmiş kaftan. Diğer yandan Göztepe taraftarını da mevcut transferler arasında en çok mutlu eden isim bu iki oyuncu olmuştu. Emre Çolak’ın tecrübesi, kariyeri, tekniği ve yaratıcılığı TFF 1. Lig’in üzerinde bir seviyedeyken Ali Akman transferinde de Galatasaray’a atılan çalım sebebiyle Göztepe taraftarı çok mutlu olmuştu. Taraftar heyecanla bu iki oyuncuyu görmeyi bekliyor ve istiyor.

Göztepe Mesut Kesik

Mesut Kesik Nasıl Bir Oyuncu?

19 yaşında ve 1.83 cm boyundaki oyuncu Berlin doğumlu ve Almanya 19 yaş altı milli takımının da oyuncusu. Merkez orta saha ve defansif orta saha olarak görev yapan genç oyuncu Göztepe’nin saha iyi yaratıcılık problemine direkt çözüm olabilecek bir yapıda olmasa da topun savunmadan 2. hatta 3. bölgeye aktarımı konusunda Göztepe takımına ciddi fayda sunabilecek bir isim.

Açıkçası Mesut Kesik’in direkt olarak Göztepe ilk 11’ine yerleşmesi pek de beklenmiyor ama kadroya bir derinlik katacağı, alternatifi artıracağı kesin. Tekniği ve saha görüşüyle Göztepe’ye mutlaka katkı sunacak bir isim Mesut Kesik. Fakat Göztepe taraftarının asıl istediği şey artık bir an önce Emre Çolak ve Ali Akman’ı sahada görebilmek.