Göztepe SK

Göztepe Spor Kulübü’nden Koronavirüs Test Sonucu Açıklaması

Küresel bir salgın olan yeni tip koronavirüs, spor camiasını da ciddi anlamda etkilemeye başladı. Çin’de başlayarak tüm dünyaya yayılan salgın, temasın çok fazla olduğu spor kulüplerini de bu süreçte olumsuz etkiledi.

Türkiye’de ilk olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nde basketbol takımı olan Fenerbahçe Beko’da rastlanan koronavirüs bulgusu, peşi sıra Galatasaray Spor Kulübü’nün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Teknik Direktörü Fatih Terim, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik’de görüldü.

Sonrasında ise Medipol Başakşehir’de ve Hes Kablo Kayserispor ekiplerinde de, yeni tip koronavirüs bulgularına rastlandığına ilişkin bilgiler paylaşılmaya ve onaylanmaya başladı.

Tüm spor kulüplerinin birbirine yönelik gerçekleştirdiği destek sürecine katılan kulüplerden biri de, Göztepe Spor Kulübü oldu.

İzmir temsilcisi sarı kırmızılı kulüp, bu süreçte hem sosyal medyayı daha etkin kullanmaya hem de virüs teşhisi bulunan diğer kulüplere geçmiş olsun dileklerinde ve sağlık temennilerinde bulunanlardan biri oldu.

Sonuçlar Negatif Çıktı

Duruma ilişkin kendi kulübünde de test yapmaya karar veren Göztepe Spor Kulübü, 25 Mart Çarşamba günü sarı kırmızılı kulübün Başkanı olarak Mehmet Sepil, A Takım futbolcuları ve teknik heyet için yaptırmış olduğu testin sonuçlarının negatif çıktığını kendi resmi internet sayfası üzerinden bildirdi.

Süreci yakından takip ettiğini de açıklayan Göztepespor, futbolcularının da antrenmanlarını programa uygun bir şekilde bireysel çalıştığını söyledi.