Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Yeni Sezona Şimdiden Hazırlanmaya Başladı

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkiledi. Süreçten etkilenenler arasında Türkiye de yer aldı. Spor dünyasını da yakından ilgilendiren salgın, liglerin de süresiz bir şekilde askıya alınmasına neden oldu.

Salgın döneminde spor kulüpleri ise ciddi bir ekonomik kriz durumu yaşanmaya devam ediyor. Geçen her dakikanın spor kulüpleri için kayıp olduğu düşünülürse, takımlar ve yönetimler de zor durumla karşı karşıya gelmiş durumda.

Bir yandan sporcu transferlerinde yaşanan fiyat sıkıntıları, bir yandan da maç gelirlerinin olmaması kulüpleri ciddi anlamda kriz durumuna sokmuş durumda. Süper Lig ekiplerinden Göztepe Spor Kulübü de bu süreçte pek çok takımın yaptığı gibi iskelet kadrosunu korumayı kendine hedef edindi.

İskele Takım Korunacak

Bir yandan kalan maçların hesabı yapılırken, bir yandan da gelecek sezona hazırlık yapan spor kulüpleri bu dönemde kiralık oyuncuları da elden çıkarmaya çalışıyor. Kira gelirlerini kasada tutarak bir birikim planı yapan yönetimler, bütçeyi de pek sarsmamak adına çaba sarf ediyorlar.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil de, bu dönemde sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 15 oyuncudan büyük bir kısmını takımda tutmayı planlıyor.

Önümüzdeki sezonda özellikle de genç oyunculardan fayda sağlamayı düşünen sarı kırmızılı kulüp, Castro, Titi, Beto, Serdar, Soner, Atakan, Atınç Napoleoni ve Berkan’ı net olarak takımda tutacak.