Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Yeni Sezon Hazırlıklarında

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibi, yeni sezon hazırlıklarına erkenden başlama kararı aldı. Sarı kırmızılı kulüp önümüzdeki sezon için daha sağlam ve etkili bir takım kurmanın çalışmalarını planlarken, rotasını ise PSG altyapısında yetişen isme çevirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilen sürecin ardından, maçların 12 Haziran sonrasında başlamasına karar verildiği açıklanmıştı. Bu dönemde ise kalan 8 haftanın hazırlıklarına başlayan Göztepe Spor Kulübü, bir yandan da gelecek sezon için çalışmalarını yoğunlaştırma kararı aldı.

Süper Lig’de mücadele eden İzmir temsilcisi ekip, pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik kriz sonrası, daha çok iç transfere yönelmeye karar vermişti. Bu süreçte yerli oyuncularından ise maaş indirimi konusunda destek gören sarı kırmızılı kulüp, büyük anlamda elini de rahatlatmış oldu.

PSG Altyapısında Yetişti

Yerli oyuncularının ücret indirimi desteği ile elini rahatlatan Göztepe Spor Kulübü yönetimi, gelecek sezonun hazırlıklarına da hız kesmeden başlamaya karar verdi. Daha iddialı ve güçlü bir kadro ile 2020-2021 sezonuna hazırlık yapan İzmir ekibi, savunma alanında çalışmalara başladı.

Takımın başarılı oyuncuları Alpaslan Öztürk ve Titi’nin talipleri sonrasında ise savunma mevki için Antoine Conte yakın takibe alındı.

İlhan Palut’un da onayından geçen başarılı futbolcu, Fransız devi PSG altyapısında yetişmiş ve şu an İsrail ekibi Jerusalem’de forma giyiyor.

Güncel Yazılar