Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü’nden Yeni Strateji

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü, koronabirüs salgını sebebiyle maçların ertelenmesi sonucu gelirleri azalan kulüplerden biri oldu. Bu dönemde yaşanan ekonomik kriz ise, transfer piyasasında ciddi bir sorun yarattı. Sarı kırmızılı kulüp ise genç futbolculara yönelerek, bu dönemi atlatmanın planlarını yapmaya başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Göztepe Spor Kulübü, yüksek maliyetli oyuncularının maaşlarında azalmaya yönelik planlama yapıyordu. Sarı kırmızılı takımın yerli oyuncularından ise bu zorlu dönemde kulüplerine destek geldi.

İzmir temsilcisinin yerli futbolcuları, maaşlarda indirimi kabul ederek fedakarlık göstereceklerini belirttiler. Bu durum ise Göztepe Kulübü’ne olumlu yansıdı ve kasanın da çok da sıkıntıya düşmemesine neden oldu.

Süper Lig’de mücadele eden ekip, bu dönemde ise transfer sürecinde farklı bir strateji geliştirerek, daha genç oyunculara gözlerini çevirdi. Böylece yıldız haline gelen isimlere yüksek maliyetli fiyatlar vermektense, daha genç yetenekleri daha makul ücretlerle kadrosuna dahil etme çabasına girildi.

Gençlere Fırsat Tanınacak

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek çok ismin yerine, kulüp vitrinine çıkaracağı isimleri de belirlemeye başladı. Öte yandan file bekçisi olan Göktuğ, Eren ve Arda’nın beraberinde, Yalçın, Ege, Yusuf, Batuhan, Hüseyin, Atakan ve Metin’in de 2020-2021 sezonunda çok daha fazla süre forma giyecekleri öğrenildi.

Gençler arasında bu sezonda en fazla resmi karşılaşmada yer alan isim ise Yalçın olmuştu.

Güncel Yazılar