Göztepe SK

Göztepe Spor Kulübü Eğlenceli Paylaşımlarla Moral Depoluyor

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Süreçten en fazla etkilenenler ise spor kulüpleri olarak sayılabilir. Hem maddi anlamda hem de sporcu sağlıkları sürecinde birkaç kişide tespit edilmesi de durumu daha işin içinden çıkılmaz bir hale getirmiş oldu.

Liglerin süresiz bir şekilde ertelendiği dönemde, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ise liglerin durumuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Antrenmanların toplu olarak yapılması da, salgın sebebiyle tehlike arz ettiği için, kulüpler de bu dönemde sporcuları için hazırlanan bireysel programları, oyuncularına uygulatmak ve takımlarının durumuna ilişkin aktif paylaşımları sosyal medya paylaşım siteleri aracılığıyla taraftara ileterek geçiriyorlar.

Özellikle de bu dönemde evde olan ve takımındaki oyuncuların ne durumda olduğunu bilmek isteyen taraftarlar, kulüplerinin güncel durumuna ilişkin sürekli olarak sosyal medya üzerinden takip halinde oluyorlar. Süper Lig ekiplerinden olan Göztepe Spor Kulübü de, hem futbolun özlendiği hem de morale ihtiyaç duyulduğu zor günlerde, taraftarını harekete geçirmek için farklı etkinlikler hazırlayarak, Twitter hesabı üzerinden paylaşıyor.

Soner’in Vuruşu Oyun Oldu

İzmir temsilcisi olan Göztepe Spor Kulübü ekibi, son paylaşımlarından birinde ise, Napoleoni’nin topu sıyırarak tehlikeli bir atak geliştirme yönünde, pası verdiği Soner’in topa vuruşu ile ilgili bir oyun hazırladı. Bu oyunda kaçıncı denemede ekran görüntüsü alan kişinin topu olması gerektiği yere sabitleştirdiğini de sordu.