Göztepe İçin Masada 3 Teklif Var

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratan ve küme düşmenin eşiğinde olan Göztepe, yeni sahibini bekliyor.

Sezona büyük umutlarla başlayan Göz Göz, ne yazık ki şimdilerde kalan 6 haftada bir inanılmaz mucizeyi bekler hale geldi.

Spor Toto Süper Lig’de şu ana kadar 32 maça çıkıp yalnızca 7 galibiyet alabilen Göz Göz, bunun yanında 6 beraberlik ve tam 19 mağlubiyet de ekledi. Hal böyle olunca Spor Toto Süper Lig puan tablosunda hanesine yalnızca 27 puan yazdıran ve 19’uncu sıraya düşen takımımız, kalan 6 haftada bir mucize gerçekleşmezse küme düşecek…

Göztepe Abramovich İddiaları Asılsız Çıktı

Göztepe’de saha içinde yaşanan karmaşık durumun ve Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’ndaki büyük hayal kırıklığının ardından, şimdilerde saha dışındaki gelişmeler de bir hayli merak ediliyor.

Bilindiği üzere kulübümüzün sahiplik yapısı içinde yıllardır çoğunluk hisseleri elinde bulunduran isim Mehmet Sepil idi. 8 yıllık bir maceranın sonucu olarak takımımızın yıllar sonra Spor Toto Süper Lig’e çıktığını gören başkan olarak sarı kırmızılı tarihte yerini alan Mehmet Sepil, bir süre önce başkanlıktan istifa etmişti.

Bu istifanın ardından kulübün çoğunluk hissesini devredeceği açıklanan başkanın, Göztepe’yi hangi yatırımcıya teslim edeceği gündemin en çok merak edilen konularından biri haline gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde Chelsea futbol kulübünün sahibi Rus oligark Roman Abramovich’in Göz Göz’ü satın alacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Öyle ki bu iddialar spor basınının hemen her katmanında kendisine karşılık bulmuş ve bir anda ülke gündemini bile sarmıştı.

Roman Abramovich iddiası o kadar ayrıntılıydı ki açıklamanın yapılacağı gün ve saat bile haberlerin detaylarında veriliyordu. Buna karşın çok kısa bir süre içinde bu iddiaların asılsız olduğu hem kulüp hem de bizzat Başkan Mehmet Sepil tarafından açıklandı.

Bunun ardından Göztepe’nin yeni sahibinin kim olacağına dair başka iddialar gündeme gelmeye başladı.

3 Farklı Teklif Masada

Bu iddialar arasında 3 farklı talip öne çıktı. Göztepe’yi güvenli ellere teslim etmek için gelen teklifleri çok ince eleyip sık dokuyan Başkan Mehmet Sepil’in kulübün çıkarlarını ön planda tutarak en maksimum faydayı sağlamayı planladığı öğrenildi.

Bu noktada masada olan 3 önemli teklifin ise İngiltere Premier League takımlarından Southampton’un da yönetimini üstlenen Rasmus Ankersen önderliğindeki konsorsiyum, Fenerbahçeli eski yöneticilerden Hulusi Belgü ve inşaat sektörünün tanınan siması Alim Emiroğlu olduğu iddia edildi.

Sarı kırmızılı İzmir ekibimizi emin ellere emanet etmek isteyen Başkan Sepil’in kurmayları ile birlikte bu üç teklif sahibiyle detaylı görüşmeler yaptığı ve sonucun 2022 Haziran ayına kadar belli olması bekleniyor.

Bu arada elbette şu anda görevde olan yönetim de kulübün yeni sahiplerine mali açıdan sağlıklı bir yapı bırakabilmek için çalışıyorlar. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Cherif Ndiaye’yi Çin ekiplerinden Shangai Port’a yollayan yönetim, diğer oyuncuların satışı içinse sezonun bitmesini bekliyor.