Göztepe Gaming

Göztepe Gaming Sporcusu Ali Doğan Barutçu Türkiye’yi Temsil Edecek

Yeni tip koronavirüs sürecinde, tüm ligler süresiz olarak askıya alındığı için maçlar oynanmıyor. Bu süreçte hem sporcular hem de taraftarlar ise futbola son derece büyük bir özlem duyuyor.

Antrenmanların dahi takım halinde değil bireysel olarak evlerde yapıldığı bu dönemde, taraftarlar takımını çok fazla özlemiş durumda. Sezonun kalan maçları bir yandan düşünülürken, bir yandan ise yeni sezon hazırlıklarına devam ediliyor.

Bu süreçte durumu eğlenceye ve futbola olan özlemi biraz olsun indirgemeye çalışan spor kulüpleri ise UEFA ve Konami ortaklığında E-Euro 2020 elemelerine devam ediyor.

E-Euro 2020 Grup Elemeleri’nde Türkiye G Grubu’nda Almanya, Bulgaristan, Macaristan ve Cebelitarık ile aynı grupta yer alıyor. Öte yandan ay yıldızlı ekibimiz 24 puanla ikinci olarak play-off’lara katılmaya da hak kazandı.

Türkiye’yi temsil eden 2 oyuncudan biri ise Göztepe Spor Kulübü ekibinin oyuncusu olan Ali Doğan Barutçu olacak. Göztepe Gaming sporcusu olan başarılı oyuncu, 20 ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak olan play-off mücadelelerinde ay yıldızlı formayı giyecek.

Türkiye İlk 3’e Taşınırsa

Çift maç usulü şeklinde oynanacak olan play-off maçlarında Runners-Up 2 Grubu’nda ise rakiplerimiz arasında İspanya, Litvanya, Kazakistan ve Danimarka yer alacak.

Göztepe Gaming Ali Doğan Barutçu ve Mücahit Sevimli’nin yer aldığı 5 takımlı grupta, ülkemiz eğer ilk 3’e taşınırsa, E-Euro 2020’ya katılım sağlanmış olacak.