Göztepeli Beto’dan Avrupa Açıklaması

Süper Lig’de teknik direktör değişikliğiyle yükselişe geçen ve ligin ilk yarısını 10. Sırada kapatmayı başaran Göztepe’de kaptan Beto, hem kulüp hem de kendisiyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Portekizli kaleci ilk hedeflerinin Göztepe’yi Avrupa kupalarına taşımak olduğunu belirterek, her maç için ayrı çaba sarf etmeliyiz ifadelerini kullandı.

Göztepe’nin Süper Lig’e yükseldiği günden beri kalesini koruyan ve yaşına rağmen sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Portekizli kaleci Beto, hem kulüp hem de kendisiyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Göztepe’de kaptanlık yapan oyuncu, Sarı-Kırmızılı formayla Avrupa kupalarında oynamak istediğini ifade ederek, “bugünü unutmadan her maç için çabalamalıyız” dedi.

Lige çok da iyi başlayamadıklarını ancak sonradan toparlanarak güçlerini gösterdiklerini belirten Beto, “İyi çalıştık iyi devam ettik. Yavaş yavaş istediğimiz sonuçları alarak ligin ilk yarısını en azından daha rahat bir pozisyonda bitirdik diyebilirim. Daha iyi bitirebilirdik daha iyi şeylerde yapabilirdik. Bunları yapmak için yine zamanımız var. İyi çalışıp daha iyi yerlerde bitirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

37 yaşındaki deneyimli eldiven maçlarda iyi bir performans sergilemeye gayret ettiğini ve bunu başardığına inandığını aktardı. Ayrıca çok daha iyi olacağının altını çizen Beto, hedefleri için her zaman çalıştığını belirtti.

Ligin ikinci yarısında hak ettikleri yere gelerek Avrupa kupalarına katılmayı planladıklarını aktaran Beto, “Yönetimimiz, bizler, hocalarımız herkes bunu çok istiyor. Bunu artık sahaya yansıtmamız sahada bunu isteyerek bu hedefle çalışmamız ve oynamamız gerekiyor ama şöyle de bir gerçek var; bunu maç maç düşünmeliyiz. Şimdiden sonunu düşünerek hareket edersek ve direkt Avrupa’yı düşünerek hareket edersek bugünü unutabiliriz. Bugünü unutmadan her maç için çabalayıp her maçta 3 puan için oynayıp, 3 puanları toplayıp anca bu şekilde bu sonuca varabiliriz” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

Antalya Kampı Başladı

Bu arada Süper Lig hazırlıklarına devam eden Göztepe, hazırlık kampı için Antalya’ya gitti. Teknik direktör İlhan Palut yönetiminde çalışan takım, ilk idmanı koşu çalışması yaparak tamamladı.

Birkaç gün boyunca Antalya’da kampta olacak Göztepe’de hazırlıklar son hızıyla devam ediyor.