Göztepe Altınordu’yu Deplasmanda Devirdi

TFF 1. Lig’de dün akşam oynanan maçta Göztepe takımı İzmir deplasmanında Altınordu’yu tek gol geçip kritik bir 3 puan kazandı. Konuk kip Altınordu bu sonuçla ateş hattına inerken Göztepe ise 34 puana ulaşarak 10. sıraya çıktı. Altınordu ise şu an 18. sırada yer alıyor.

TFF 1. Lig 2022 2023 sezonuna 19 takımla başlamıştı. Takım sayısının tek olması nedeniyle her hafta bir takım maç oynamadan o haftayı tamamlıyor ve buna da bay geçmek deniyordu. Haliyle bu durumda puan tablosunda bazı takımların bir maç eksiği olmasına neden oluyordu. Bu farklılık ilk devre tamamlandığında düzelmişti ama ikinci devre ile birlikte aynı durum yine ortaya çıkmıştı. 19 takımlı ligden 4 takım düşecek ve alt ligden 3 takım lige çıkınca 2023 2024 sezonunda lig 18 takımla oynanacaktı. Ancak yaşanan deprem durumları değiştirdi.

Ülkemiz 6 Şubat Pazartesi sabahı üst üst iki büyük deprem yaşadı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre ilki Gaziantep merkezli 7.7 ikincisi ile Khramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Türkiye tarihinin en büyük acılarından birini yaşarken bu yıkıcı depremlerin futbola da etkisi oldu. Türkiye Futbol Federasyonu ligleri önce bir hafta sonra ise 2023 Şubat sonuna kadar tatil etmişti. Depremden etkilenen pek çok futbol takımı da mücadele ettikleri liglerden çekilmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdular. Bu başvurular kabul edildi ve bu kabul kararı doğrultusunda da TFF 1. Lig’deki iki takım da TFF 1. Lig’den çekilmiş oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, ligden çekilen takımların önümüzdeki sene yine aynı liglerde mücadele edeceğini ve bu sezon özelinde ise bu takımların kalan maçlarında 3 0 hükmen mağlup sayılacağını açıkladı. Haliyle küm düşme durumları da değişti. Ligden çekilen takımlar çok büyük ihtimalle son iki sırayı alacağı ve ligden düşürülmeyecekleri için 16 ve 17. sıradaki takımlar küme düşecek ve alttan gelen 3 takımla lig seneye 20 takımlı oynanacak.

Altınordu Küme Düşebilir

Bu yani alınan kararlar doğrultusunda Altınordu takımı küme düşmenin n büyük adaylarından biri duruma geldi. İzmir temsilcisi, ski yıllara kıyasla bu sene çok kötü bir performans ortaya koymakta. Dün oynanan İzmir derbisinde de bu sene tamamı ile büyük bir hayal kırıklığı olan Göztepe önünde de bir varlık ortaya koyamadı Altınordu ve bir kez daha küm düşme adaylarından biri olduğunu gösterdi aslında.

Göztepe

Göztepe Hep Aynı

Dün akşam oynanan İzmir derbisinin galip tarafı Göztepe’de ise değişen çok fazla bir şey yok. Bu sezon genelinde olduğu gibi Göztepe altında yer alan bir takımı yine yenmeyi başardı. Ama sezon boyunca hedef maçlarda ve üzerinde yer alan takımlarla yaptığı maçları kazanamadı Göztepe. Göztepe’ye 3 puanı getiren gol .23. dakikada Ngalina‘dan geldi.