Eyüpspor ve Samsunspor Zirve Aşkına

TFF 1. Lig’de bugün zirveyi direkt ilgilendiren iki maç oynanacak, Eyüpspor ve Samsunspor takımları iki zorlu deplasmana çıkacaklar. Samsunspor, Sakarya deplasmanına konuk olurken Eyüpspor ise Balıkesir’de Bandırmaspor deplasmanına çıkacak.

Eyüpspor ve Samsunspor Liderlik İçin Çekişiyorlar

2021 22 futbol sezonunda yola şampiyonluk parolasıyla çıkan iki takımdı Eyüpspor ve Samsunspor ancak iki takım da bu amacına ulaşamadı. Süper Lig’i çok isteyen bu iki takım bu sene kadrolarını daha da güçlendirerek yola çıktılar. Samsunspor Bayram Bektaş ile, Eyüpspor ise İbrahim Üzülmez ile sezona başladı.

Sezon başında TFF 1. Lig’de şampiyonluk adayı olarak gösterilen iki takım Eyüpspor ve Samsunspor olurken diğer iki aday ise Süper Lig’den düşen iki takım Çaykur Rizespor ve Göztepe’ydi. Sezon başladığında bu dört takımdan ikisi, Göztepe ve Samsunspor sezona çok kötü girdiler, hatta o kadar ki zaten kısa süre sonra iki takım da sezona başladıkları hocaları ile yollarını ayırdı. Samsunspor, Altınordu’nun eski hocası Hüseyin Eroğlu ile anlaşırken Göztepe de teknik adamlık konusunda çok da bir tecrübesi bulunmayan Ekrem Dağ’ı takımın başına getirmişti. Çaykur Rizespor ve Eyüpspor ise sezona başladıkları hocalar olan Bülent Korkmaz ve İbrahim Üzülmez ile yollarına devam ettiler.

Hoca değişikliklerinin ardından Göztepe takımında çok bir değişiklik olmadı ve Göztepe, şampiyonluk hayali ile girdiği sezonda bir orta sıra takımına evrildi. Samsunspor takımı ise Hüseyin Eroğlu ile birlikte kötü gidişe dur dedi ve üst üste topladığı puanlarla üst sıralara doğru tırmanmaya başladı. Çaykur Rizespor da Bülent Korkmaz önderliğinde işleri toparlayıp üst sıralara tırmansa da ilk iki sıraya ortak olabilecek bir istikrarı ortaya koyamadı. Lig lideri Eyüpspor takımı ise ilk devreyi adeta domine etti ancak ne olduysa ikinci devrede oldu ve İstanbul ekibi düşüşe geçti. Ligi tek başına önde götüren Eyüpspor’un bu düşüşüne karşılık Samsunspor da formunu yükseltince ligin zirve mücadele bir anda Eyüpspor ve Samsunspor arasında geçmeye başladı. Şu an ligde Eyüpspor takımı 47 puanla lider durumda. İkinci sıradaki Samsunspor takımının ise 45 puanı var.

Eyüpspor ve Samsunspor

İkisi de Deplasmanda

Eyüpsor bugün Bandırmaspor deplasmanında oynayacağı maç öncesinde ligde oynadığı son iki maçı kazandı ve bugün 3’te 3 yapmak için çıkacak Balıkesir’de Bandırmaspor deplasmanına. Samsunspor ise ligde son haftalarda yenilmese de son iki maçta bir kez berabere kaldı ve 4 puan topladı. Bugün zorlu Sakaryaspor deplasmanına galibiyet serisi yakalamak için çıkacak onlar da. İki takımın da maçları oldukça zor. Sakaryaspor takımı ligin yeni ekibi olsa da güçlü taraftar desteği ile çok zorlu bir deplasman, Bandırmaspor ise play off potasını her zaman zorlayan dişli bir ekip. Eyüpspor ve Samsunspor’dan herhangi biri puan kaybederse galip gelen taraf için çok karlı bir hafta olacak bu hafta.