Eyüpspor Da Samsunspor Da Galip Geldi

TFF 1. Lig’de amansız bir şampiyonluk mücadelesine girişen Eyüpspor da Samsunspor da deplasmanlardaki maçlarından galibiyetle ayrılmayı başardı ve haftayı 3 puanla kapattılar. Eyüpspor, Bnadırmaspor’u deplasmanda 1 0 ile geçerken Eyüpspor’un golünü 20. dakikada Halil Akbunar kaydetti. Zirveyi yakından ilgilendiren diğer mücadelede ise Samsunspor takımı, zorlu Skaryaspor deplasmanından 7. dakikada bulduğu golle 3 puanla döndür. Yani Eyüpspor da Samsunspor da bu haftaki zorla deplasmanlarda 3 puana ilk yarıda buldukları birer golle ulaştılar. Samsunspor, Sakaryaspor deplasmanında iki de kırmızı kart gördü ve maçı 10 kişi tamamladı. Sakaryaspor’da ise Ümit Kurt yine kırmızı kart görerek takımını sahada 10 kişi bıraktı.

İkisi de Süper Lig Adayı

2022 2023 futbol sezonunda yola TFF 1. Lig şampiyonluğu parolasıyla çıkan dört takımdan ikisi olan Eyüpspor ve Samsunspor bu sene şu anda Süper Lig’e en yakın iki takım durumunda alt ligde. Sezon başında Süper Lig’e Samsunspor ve Eyüpspor’dan başka aday gösterilen diğer iki takım ise Süper Lig’den düşen Çaykur Rizespor ve Göztepe’ydi. Sezon başladığında bu dört takımdan ikisi, Göztepe ve Samsunspor sezona çok kötü girdiler ve zaten kısa süre sonra ikisi birden sezona başladıkları hocaları ile yollarını ayırdılar. Samsunspor Bayram Bektaş yerine, Altınordu’nun eski hocası Hüseyin Eroğlu ile anlaşırken Göztepe de Turgay Altay Yerine, son olarak Başakşehir takımında yardımcı hocalık yapan Ekrem Dağ ile anlaşmaya vardı. Eyüpspor ve Çaykur Rizespor ise sezona başladıkları hocalar olan İbrahim Üzülmez ve Bülent Korkmaz ile yollarına devam ettiler.

Hoca değişikliklerinin ardından Göztepe takımı istediği çıkışı yakalayamadı ve bu sene hedefini play off olarak güncelledi ki ona bile ulaşmaktan uzak bir görüntü çiziyorlar şu anda onlar. Samsunspor takımı ise Hüseyin Eroğlu ile birlikte istenilen performansına kavuşarak üst sıraları zorlamaya başladı. Çaykur Rizespor Bülent Korkmaz önderliğinde işleri toparlayıp üst sıralara tırmansa da final niteliğindeki maçlarda hata yaparak ilk 2 sıranın dışında kaldı. Eyüpspor ise sezon başından beri ilk yarı boyunca çok istikrarlı bir performans ortaya koydu ve liderliği ele geçirip puan farkını da açtı, ancak ikinci devrenin başlaması ile birlikte üst üste ciddi puan kayıpları yaşayarak bir anlamda Samsunspor’u da şampiyonluk yarışına ortak etti İstanbul ekibi.

Eyüpspor da Samunspor Da

Eyüpspor da Samunspor Da Seriye Bağladı

Dün deplasmanda elde ettikleri galibiyetlerle birlikte Eyüpspor da Samsunspor da galibiyet serisi yakalamış oldular. Bandırmaspor takımı karşısında galip gelen Eyüpspor, aradaki hükmen galibiyet ile birlikte üçte üç yapmış oldu. Samsunspor ise Sakaryaspor karşısında aldığı galibiyet sonrası ikide iki yaptı. Eyüpspor takımı 13 Mart’ta sahasında İzmir temsilcisi Altay’ı konuk edecek. Lig ikincisi Samsunspor ise geçen hafta Eyüpspor’un deplasmanda yendiği Bandırmaspor’u sahasında konuk edecek.