Ekrem Dağ Resmen Göztepe’de

Göztepe’de teknik direktör krizi sonunda çözüme kavuştu ve İzmir’in sarı kırmızı ekibi Göztepe, teknik direktör Ekrem Dağ ile anlaşma sağladı. Göztepe 2 haftadır teknik direktör arıyordu ve artık taraftar da bu duruma tepki göstermeye başlamıştı.

Ekrem Dağ

Göztepe Beklentilerin Altında Kaldı

2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşerek sevenlerini üzen Göztepe, 2022 23 futbol sezonu hazırlık döneminde takımın başına Turgay Altay’ı getirmişti. Sonrasında pek çok önemli transfere imza atan sarı kırmızılı camia TFF 1. Lig’in en pahalı takımlarından biri kurdu. TFF 1. Lig şampiyonluğu hedefiyle başlanılan sezon ilk 5 hafta sonunda büyük bir hayal kırıklığına sahne oldu. TFF 1. Lig açılış haftasında ligin yeni ekibi Sakaryaspor deplasmanında 1 0 galibiyetle sezonu açan Göztepe takımının bu galibiyeti, teknik direktör Turgay Altay yönetiminde alınan ilk ve tek galibiyet oldu.

Sonrasında çıkılan 3 maçta da galip gelemeyen Göztepe’de daha 2. maçtan itibaren oynanan futbol nedeniyle Turgay Altay’ı istemeyen bir taraftar grubu oluşmaya başlamıştı zaten. Çünkü Turgay Altay, oynanan kötü oyuna rağmen yeni transferlere bir türlü şans vermiyor ve kendi ilk 11’inde ısrar ediyordu. Bu ısrar sonucunda Göztepe puan kaybetmeye devam edince beklenen oldu ve Turgay Altay ile yollar ayrıldı.

Turgay Altay’ın ayrılmasından sonra takımın başına kısa sürede birinin takımın başına geleceği öngörülmüştü ancak bu süreç uzadıkça uzadı ve hatta İzmir ekibi, takımın başında bir hoca olmadan lig maçına da çıktı. İlginç olan ise Turgay Altay ile maç kazanamayan takımın hocasız çıktığı bu maçı kazanmasıydı. Teknik direktör süreci uzadıkça gerilen Göztepe taraftarı zaten sezon başından beri de kötü sonuçlar alınması sebebiyle ciddi protestolar düzenleme noktasına gelmişti ki nihayet Göztepe takımı Ekrem Dağ ile anlaşma sağladığını duyurdu.

Ekrem Dağ Son Olarak Başakşehir’deydi

Kariyerinde daha önce Fladnitz takımında teknik direktörlük yapan Ekrem Dağ, sonrasında Başakşehir takımında yardımcı antrenör olarak görev yapmıştı. Kariyerinde Aykut Kocaman ve Okan Buruk ile çalışan Ekrem Dağ 2021 yılının sonlarına doğru Başakşehir’den ayrılmıştı. 41 yaşında olan ve Türkiye’nin Mardin kentinde doğan Ekrem Dağ’ın Avusturya vatandaşlığı da bulunuyor. 4 2 3 1 formasyonunu tercih eden Ekrem Dağ, kendisinden önceki Turgay Altay’ın 4 3 3 formasyonunu bozacak diye düşünülüyor.

Bu seçime eleştiriler de geldi elbette. Ekrem Dağ ile anlaşılması öncesinde gündeme Samet Aybaba, Volkan Demirel, Bayram Bektaş gibi isimler gündeme gelmişti. Bayram Bektaş için Samsunspor’dan başarısız olduğu için gönderilen bir hocanın Göztepe’de ne işi var yorumları yapılmıştır. Bayram Bektaş’ın bile eleştirildiği ortamda daha önce ciddi bir teknik direktörlük deneyimi olmayan Ekrem Dağ’ın eleştirilmemesi elbette beklenemezdi. Ancak yine de Ekrem Dağ’a yönelik eleştirilerin haklı olup olmadığını görmek için birkaç maç beklemek gerekecek.