Ali Akman Oynamak İstiyor

Göztepe’nin sezon başında büyük bir transfer çalımı ile Galatasaray’ın elinden kaptığı Ali Akman artık oynamak istediğini teknik ekibe iletti. Sezon başında transfer olduktan sonra Turgay Altay yönetimindeki Göztepe’de maçlara yedek başlayan Akman genelde ikinci yarılarda oyuna girmişti. Daha sonra sakatlanan oyuncu 3. haftadan itibaren kadroda yer alamadı. Ali Akman iyileşip tam antrenmanlara başlamıştı ki Göztepe’de teknik adam değişikliğine gidildi.

Turgay Altay

Turgay Altay’ın Ayrılığı Ali Akman İçin Şans Olabilir

Göztepe sezona Turgay Altay ile başlamıştı ve ligin ilk maçında Sakaryaspor deplasmanında Göztepe 1 0 galip gelirken Ali Akman’da ikinci yarıda oyuna girerek süre bulmuştu. Bu maç Turgay Altay’ın Göztepe’nin başında resmi maçlarda aldığı ilk ve tek galibiyet oldu. Sezona TFF 1. Lig’in şampiyonluk adayı olarak giren Göztepe takımı doğru düzgün gol bile atamazken teknik adam Turgay Altay ısrarla kendi kadrosunu bozmadı. Taraftarın özellikle Emre Çolak ve Ali Akman’ı ilk 11’de görme arzusuna kulaklarını tıkayan Turgay Altay kadro istikrarı adı altında sürekli aynı şeyi deneyip farklı sonuçlar bekledi. Olan Göztepe’nin kazanabilecekken kaybedilen puanlarına oldu aslında.

Ali Akman sakatlığı sebebiyle takımdan uzak kalsa da Turgay Altay kendi ilk 11’indeki inadını sürdürdü ve Emre Çolak’ı ilk 11’e monte etmeye çalışmadı. Ali Akman sakatlığını atlatıp takımla yeniden çalışmalara başladığında Turgay Altay da Göztepe ile son antrenmanlarına çıkıyordu artık. Turgay Altay’ın Göztepe’den gönderilmesi zaten artık beklenen bir durumdu. Sezon başında TFF 1. Lig’in şampiyonluk adayları arasında anılan takımın bırakın zirve mücadelesi yapmasını, gol atmakta bile zorlanması elbette kabul edilemez bir durumdu ve sonuç olarak Turgay Altay ile yollar ayrıldı.

Hafat arası yapılan antrenmanlarda yardımcı hocalar tarafından çalıştırılan takımda Ali Akman maç eksiğini kapatmak için oynamaya ihtiyacı olduğunu hocalarına iletti. Milli maç arasına girilmeden önce oynanan maçta son dakikalarda süre bulan Ali Akman böylece formasın kavuşmuş oldu.

Ali Akman

Yeni Teknik Direktör Ekrem Dağ Olabilir

Ali Akman sezon başında öz amcası Ayhan Akman faktörüne rağmen sırf oynayabilmek için Galatasaray’ı reddederek Göztepe ile sözleşme imzalamıştı. Elbette sakarlık da oyuncunun oynamasının önünde bir engeldi ama gelinen noktada genç golcünün artık yedek beklemeye tahammülünün kalmadığı ve Göztepe’nin yeni teknik direktörü belli olur olmaz bu konuyu onunla konuşacağı söyleniyor. Akman, bu sezon İzmir ekibinin en flaş transferleri arasında gösteriliyordu sezon başında ama hem Turgay Altay’ın forma vermemesi hem de sakatlık sebebiyle sezon başında arkasına aldığı o rüzgarı şu an yitirmiş durumda kendisi.

Göztepe’nin teknik direktörlük konusunda Ekrem Dağ ile kesin olarak anlaşmaya vardığı ve Ali Akman’ın da yeni hoca eşliğindeki ilk antrenmanı iple çektiği, hoca değişikliği ve Ekrem Dağ‘ın gelişinin kendisi için bir fırsat, temiz bir sayfa olarak gördüğü öğrenildi.