Çaykur Rizespor İddialı Geliyor

TFF 1. Lig’de sezonun şampiyonluk adaylarından olan Çaykur Rizespor ara transfer döneminde kadrosunu daha da güçlendirdi. Halihazırda zaten güçlü olan Çaykur Rizespor için son transferlerin ardından ilk ikinin Samsunspor ile beraber en güçlü adayı yorumları yapılıyor.

Çaykur Rizespor

Çaykur Rizespor Sezonun Favorilerindendi

2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşerek büyük hayal kırıklığı yaratan Rizespor’da yönetim değişmiş ama teknik direktör Bülent Korkmaz olarak kalmıştı. Bülent Korkmaz, 2021 22 futbol sezonu sonuna doğru takımın başına geçmiş ama kötü gidişe engel olamayarak takımın küme düşmesini durduramamıştı. Çaykur Rizespor takımı düştükten sonra seçime gitmiş ve İbrahim Turgut takımın yeni başkanı olmuştu.

İbrahim Turgut’un Bülent Korkmaz ile devam edip etmeyeceği büyük bir merak konusuydu. İbrahim Turgut, hoca ile görüştükten sonra yola birlikte devam etme kararı aldı. Bülent Korkmaz ile Başkan İbrahim Turgut hedefi Süper Lig’e dönmek olarak belirlerdi. Sezonun açılışında Bülent Korkmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şampiyon olmak istediklerini ama bunun için transfere ihtiyaç duyduklarını ve transferlerin kampa yetiştirilmesi gerektiğini söylemişti.

Bülent Korkmaz’ın istekleri olmadı ve kamp dönemini çok da transfer olmadan geçirdi Çaykur Rizespor ama sonrasında Bülent Korkmaz’ın istediği transferler geç de olsa yapıldı. Transferlerde gecikilmesi Rizespor’un formunun yükselmesini de geciktirdi. Sezon başında 4 takım şampiyonluk adayı olarak gösteriliyordu TFF 1. Lig’de. Bu takımlar Göztepe, Samsunspor, Eyüpspor ve Çaykur Rizespor’du.Göztepe büyük bir hayal kırıklığı yaratırken, Samsunspur ve Çaykur Rizespor ise oldukça geç form tuttular hatta Samsunspor takımı zaten hoca değişikliğine gitti ve Bayram Bektaş yerine Hüseyin Eroğlu’nu takımın başına getirdi. Diğer şampiyonluk adayı Eyüpspor ise rakiplerinin formsuzluğundan da yararlandı ve liderliği eline alıp puan farkını açmayı başardı.

Devre Arası Sonrası İşler Değişti

İlk devreyi puan farkı ile lider kapatan Eyüpspor, ligin ikinci devresinin başlaması ile birlikte ciddi bir düşüş içerisine girdi. Bu düşüş sonrasında da liderliği kaybetti İstanbul ekibi ve HüseyinE roğlu sonrası performansını yavaş yavaş artıran Samsunspor takımı liderliği ele geçirdi. Bu süreçte Çaykur Rizespor ise bir iki sürpriz puan kaybı dışında oldukça istikrarlı gitti ama neredeyse her maç sonuna teknik direktör Bülent Korkmaz’ın da belirttiği üzere ciddi bir bitiricilik problemi vardı Çaykur Rizespor’un.

Ara transfer döneminde Rizespor takımı, Bülent Korkmaz’ın isteği doğrultusunda kadrosuna bir forvet daha kattı ve 29 yaşındaki Kamerunlu forvet John Mary Rizespor kadrosuna katıldı. Oldukça bitirici bir oyuncu olan John Mary ile Rizespor’un gol sorununu çözmesine kesin gözüyle bakılıyor. Zaten ligin en mücadeleci ve en zor gol yiyen ekiplerinden biri olan Çaykur Rizespor, gol sorununu da çözdüğü takdirde ligin en iddialı takımı konumuna gelebilir. Zira Eyüpspor düşüşte ve Samsunspor da yeterince istikrarlı görünmüyor.