Bülent Korkmaz Dediğini Yaptı

TFF 1. Lig’de Çaykur Rizespor’u çalıştıran Bülent Korkmaz, sezon başında vadettiği şeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bülent Korkmaz İle Devam Denmişti

2021 22 futbol sezonunun sonunda Süper Lig’den düşen, başkanı Tahir Kıran’ın istifası sonrasında olağanüstü genel kurula giden ve İbrahim Turgut’u başkan seçen Çaykur Rizespor’da teknik adamın kim olacağı merak konusuydu. Çok az kişi 2021 22 sezonunun son haftalarında takımın başına getirilen Bülent Korkmaz ile yola devam edileceği ihtimalini öngörüyordu. İbrahim Turgut başkan seçilip mazbatasını aldıktan sonra Bülent Korkmaz ile bir görüşme gerçekleştirdi ve yola birlikte devam etme kararı çıktı bu görüşmeden.

Bülent Korkmaz

Sezon açılışında basın mensupları ile bir araya gelen Bülent Korkmaz, takımın çok fazla transfere ihtiyacı olduğunu, hedefin mutlak suretle Süper Lig’e yükselmek olduğunu ancak hazırlık kampına kadar transferlerin tamamlanması gerektiğini belirtmişti. Çaykur Rizespor transferde ağır kaldı ve hazırlık kampının ilk etabına transferler olmadan başladı Çaykur Rizespor.

Başkan İbrahim Turgut’un bir antrenmanı ziyareti sırasında teknik adam Bülent Korkmaz’a ”Güzel şeyler olacak hocam.” demesi zaten transfere yorumlanmıştı ve kısa süre sonra da Çaykur Rizespor’un transferleri ardı ardına gelmeye başladı. Ancak transferlerin geç tamamlanması sebebi ile Çaykur Rizespor da geç form tuttu. Ligin ilk haftasından itibaren zor kaybeden, zor gol yiyen bir takım olan Rizespor, buna karşılık zor da gol atıyor ve maçları koparmakta zorlanıyordu. Ligin ilk devresini de ilk iki sıranın uzağında tamamlayan Çaykur Rizespor’da taraftar ve Bülent Korkmaz’ın arası pek de sıcak değildi. Sezonun ilk yarısını değerlendiren Bülent Hoca sık sık takımın bitiricilik sorununa vurgu yapıyor ve mutlaka bir golcüye ihtiyacı olduğunu söylüyordu.

Devre Arasında Golcü Transferi Geldi

TFF 1. Lig’de sezonun devre arasında Çaykur Rizespor, Bülent Hoca’nın çok istediği forvet transferini gerçekleştirdi ve John Mary kadroya katıldı. Sezonun devre arasından sonra takıma katılan John Mary 12 maçta Çaykur Rizespor formasını giydi ve 5 gol atıp 1 de asist yaptı ve takımının ligin ikinci yarısındaki çıkışına ciddi katkı sundu.

Çaykur Rizespopr ligin ikinci yarısında harika bir performans ortaya koydu ve Eyüpspor’un da düşüş yaşaması ile birlikte ligde sonunda kendisine Süper Lig biletini sağlayacak olan 2. sıraya çıkmayı başardı. Süper Lig biletine çok yaklaşan takım eğer Pendikspor’a deplasmanda yenilmemiş olsa bugün o bileti almıştı ki o maçta iki penaltı birden kaçırmıştı Çaykur Rizespor.

Geçen hafta oynanan maçta Tuzlaspor’u mağlup eden takım Süper Lig kapısını ardına kadar açmış durumda. Ligin kalan iki haftasında alınacak 2 puan Çaykur Rizespor‘a Süper Lig için yetecek.

Sonuç olarak artık herkes Çaykur Rizespor’un Süper Lig’e çıkacağından emin ve tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz, çok istediği forvet transferinde ne kadar haklı olduğunu da herkese ispatlamış oldu hedefe ulaşarak.