Arda Turan Şampiyonluk İstiyor

Eyüpspor ile kariyerinin ilk teknik direktörlük deneyiminin yaşayan Arda Turan, 2023 – 2024 futbol sezonu için hedefi TFF 1. Lig şampiyonluğu olarak belirledi. Geçen sezon da benzer hedefle yola çıkan Eyüpspor son virajda kötü sonuçların ardından hoca değişikliğine gitmek zorunda kalmış ve Arda Turan’ı takımın başına getirmişti. Arda Turan da kötü gidişe dur diyememiş ama takımı play off’a sokmayı başarmıştı. Play off yarı finalinde veda etmişti Eyüpspor Süper Lig hayaline.

İbrahim Üzülmez İle Başlanmıştı

Eyüpspor, TFF 1. Lig’e yükseldiğinden beri hedef olarak kendisine Süper Lig’i koymuş ve bu hedefe de uygun bir kadro kurmuştu. Henüz ligde ilk senesi olsa da zirve mücadelesi veren takım sezon sonunda Süper Lig’e çıkmayı başaramamış olsa da play off oynamış ve Süper Lig hedefinin öylesine bir söylem olmadığını net şekilde ortaya koymuştu.

2022 – 2023 futbol sezonuna da önemli transferler yüksek bütçeli bir kadro oluşturarak girdi Eyüpspor takımı. Sezon başında takımın teknik direktörü İbrahim Üzülmez‘di. Hem teknik kadro hem de yönetim kadrosu söylemlerinde hedefin şampiyonluk olduğunu vurguluyordu ve bir sezon önce ortaya konan performans sebebi ile artık herkes bu söylemin takımın gerçek hedefi olduğundan ve gerçekçi de bir söylem olduğundan emindi. Diğer favorilere kıyasla çok güzel bir sezon başlangıcı yaptı takım. Ligin ilk haftalarında Bodrumspor, Ankara Keçiörengücü gibi sürpriz takımlarla girdiği zirve mücadelesinden galip çıktı İbrahim Üzülmez’in takımı ve TFF 1. Lig’de 2022 – 2023 futbol sezonunun ilk devresini puan farkı ile lider tamamladı. Fakat ligin ikinci devresinde çok ciddi bir düşüş yaşadı Eyüpspor ve İbrahim Hoca ne yaptıysa bu düşüşü durduramadı. Sonunda da İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı ve Arda Turan, TFF 1. Lig’in son haftalarına girildiği dönemde Eyüpspor’un teknik direktörü oldu ki bu Arda Turan’ın kariyerindeki ilk teknik adamlık deneyimiydi.

Arda Turan da kötü gidişe dur diyemedi ama son iki haftada aldığı puanlarla play off’a kaldı Eyüpspor takımı. Play off çeyrek finalinde Sakaryaspor’u deplasmanda eleyen takım sonrasında ise yarı finalde Bodrumspor ile eşleşti ve iki maç sonunda Bodrumspor’a boyun eğerek elendi.

Arda Turan

Arda Turan Kendine Güveniyor

Son iki sezondur play off oynamasına rağmen hedefi olan Süper Lig’e ulaşamayan İstanbul ekibi bu sezon play off’a uğramadan direkt şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmak istiyor. Son iki sezonda olduğu gibi bu sezonda da çok iddialı bir kadro ile sezona başlayacak olan Eyüpspor’da Arda Turan’a Arda Turan de kendisine ve takımına fazlası ile güveniyor. Takımı sezon sonunda Süper Lig’e çıkaracağından emin olan Arda Turan, asıl işinin seneye Süper Lig’de başlayacağını düşünüyor. Hep kulüp hem de teknik adam Arda Turan için bun sene artık o sene gibi duruyor.