Erzurumspor FK Uçuruma Gidiyor

TFF 1. Lig’de yer alan ve 2022 – 2023 futbol sezonunun büyük bir bölümünü düşme korkusu ile geçiren Erzurumspor FK için bu sezon da benzer bir duruma gebe. Oysaki sadece 2 sezon önce play off’a kalmış ve tabiri caizse Süper Lig’in kıyısından dönmüştü mavi beyazlı ekip.

Transfer Tahtası Kapalı

2021 – 2022 futbol sezonu sonunda play off oynama başarısı gösteren takımda, taraftar 2022 – 2023 futbol sezonunda Süper Lig’i hayal ediyordu. Ancak Erzurumspor’da işler sezon öncesinde pek de iyi dağıldı. Takım transfer tahtası kapalı olarak girdi 2022 – 2023 futbol sezonuna, ancak o dönem yönetim transfer tahtasını açmak için çaba sarf edildiğini ve muhtemelen de bu sorunu çözeceklerini dile getirmekteydi. O dönem taraftar da sorunun çözüleceğine inanmıştı ama kötü bir sürpriz bekliyordu Erzurumspor FK taraftarını. Takım, transfer tahtasını açmayı başaramadı ve tek bir transfer dahi yapamadan girdi sezona.

Sezon başında ismi Büyükşehir Belediye Erzurumspor olan takımda yönetim kurulu kararı ile isim değişikliğine gidildi ve takımın yeni adı Erzurumspor FK oldu. Bu yönetimin yaptığı tek şey olarak yorumlanacaktı sonrasında 2022 – 2023 futbol sezonu boyunca. Erzurum ekibinde transfer tahtası açılacak dendiği halde açılamamıştı ancak bu kez de kadromuz yeterli söylemi öne çıktı yönetim kanadında, ne var ki hazırlık maçları pek de öyle demiyordu. Erzurum ekibi alt lig takımları karşısında bile çok kırılgan bir görüntü çiziyor, kolay goller yiyor ve pozisyon bulmakta da zorlanıyordu. Taraftara o günlerden anlamıştı aslında sezonun zor geçeceğini ancak bu kez de teknik ekip takımın çok ağır antrenmanlar yaptığını, kötü görüntünün sebebinin bu antrenmanlar olduğunu ve sezon başladığında Erzurumspor’un form tutarak ligin en dirençli takımı olacağı iddiasındaydı ama taraftarın artık sezondan çok da umudu kalmamıştı.

Sezon öncesinde futbolcular da çok zor bir sezonun kendilerini beklediğini dile getiriyorlardı verdikleri demeçlerde. Nitekim öyle de oldu. Erzurumspor FK oldukça kötü bir sezon geçirdi. Sürekli olarak düşme hattının hemen üzerine yer alan takım hemen hemen hiçbir hafta rahat nefes alamadı TFF 1. Lig’de. Sezon ortasında hoca da değiştiren mavi beyazlı ekip Hakan Kutlu’yu takımın başına getirdi ve son iki haftada ligde kalmayı başardı. Erzurumspor FK bu sezona da transfer tahtası kapalı olarak gidiyor.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Bu Sezon Da Düşme Adayı

TFF 1. Lig 2023 – 2024 futbol sezonunda düşme adaylarından biri olarak gösteriliyor mavi beyazlı ekip. Yani bu sezonun senaryosunun da geride bıraktığımız sezonla hemen hemen aynı olması bekleniyor Erzurum ekibi için. Sezona yine Hakan Kutlu ile başlayacak olan takımda takım kaptanı Eren Tozlu‘nun da takımdan ayrılma ihtimali bulunuyor. Ayrıca yabancıların çoğu da sezon öncesinde takımdan ayrıldı.