Rasmus Ankersen İpleri Eline Alıyor

Bilindiği üzere yakın zaman önce İzmir’in gözde kulüplerinden Göztepe’nin hisselerini elinde bulunduran Mehmet Sepil, bu hisselerinde %70’ini Danimarkalı bir şirkete satmıştı ve böylece ilk kez Türk futboluna yabancı bir yatırımcı dahil olmuştu. Danimarkalı o şirketin sahibi olan Rasmus Ankersen de bu vesileyle Türkiye’nin ilk yabancı kulüp sahibi ve başkanı unvanına sahip oldu.

Bu satış işleminin ardından Göztepe taraftarı elbette ki çok heyecanlandı ve büyük beklentilere girdi. Zaten daha bu satış işlemi gerçekleşmeden önce de Göztepe takımı 2021 22 sezonundaki büyük hayal kırıklığının ardından 2022 23 futbol sezonu için hedefi TFF 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e yükselmek olarak belirlemişti. Üzerine bu satışın da gerçekleşmesi ile birlikte Göztepe taraftarının beklentisi arttı, hayalleri büyüdür. Satış için imzaların atıldığı basın toplantısında da hem kulübün yeni sahibi Rasmus Ankersen hem de Mehmet Sepil geleceğe dair önemli mesajlar vermiş, büyük bir vizyon ortaya koymuştu.

Rasmus Ankersen

Göztepe’de Hayaller Hayal Kırıklığına Dönüştü

Bu olumlu hava eşliğinde teknik direktör Turgay Altay yönetiminde sezona giren Göztepe takımı ilk maçını deplasmanda ligin yeni ekibi Sakaryaspor karşısında kazandıktan sonra adeta galibiyete hasret kaldı. Her hafta 3 puan umuduyla takımlarını koşulsuz destekleyen Göztepeli taraftarlar kadro kalitesine ve sezon öncesinde ortaya konan vizyona güvenerek fark bekledikleri maçlardan boynu büyük olarak ayrılmak zorunda kaldılar. Bu kötü gidiş sonucunda da beklenen oldu ve Göztepe takımı, teknik adam Turgay Altay ile yollarını ayırdı. İşte ne olduysa aslında bundan sonra oldu.

Göztepe’de teknik adam değişikliği zaten taraftarların istediği bir şeydi zira onlar vizyona ve yeni başkanları Rasmus Ankersen’e güveniyor, kısa sürede takımın başına önemli bir teknik adamın geçeceğini düşünüyorlardı. Ama bu noktada Göztepe taraftarı ikinci kez bir hayal kırıklığı yaşadı. Bırakın takımın başına birinin geçmesini, takımın emanet edileceği hocanın nasıl bir profilde olması gerektiği ile ilgili olarak bile saysız dedikodu çıktı ancak bir türlü teknik direktör bulunamadı. Samet Aybaba, Volkan Demire, Fuat Çapa isimlerinden hiçbiri taraftarı heyecanlandırmazken son olarak gündeme Bayram Bektaş isminin gelmesi ise taraftarı kızdırdı. Samsunspor’dan kovulan Bayram Bektaş’ın Göztepe için düşünülmesine tepki gösteren taraftarların bu isyanı ne kadar etkili oldu bilinmez ama sonrasında Göztepe takımında sürpriz bir gelişme yaşandı.

Rasmus Ankersen Antrenmanları Takip Ediyor

Göztepe hisselerinin sahibi, takımın başkanı Danimarkalı işadamı Rasmus Ankersen İzmir’e gelerek henüz hocası olmayan ve yardımcı ekibi ile antrenmanlarına devam eden Göztepe takımının antrenmanlarını yerinden izlemeye başladı. Saha kenarında Rasmus Ankersen’i gören oyuncuların çok şaşırdığı gözlemlenirken Rasmus Ankersen’in bu hareketiyle takıma ve camiaya takımın sahipsiz olmadığı mesajını verdiği görüşü paylaşılıyor.

Bu arada teknik direktör arayışında da sona gelindi ve gelen haberler doğru ise Göztepe, Ekrem Dağ ile prensip anlaşmasına vardı.