Yüksel Yıldırım Sert Çıktı

Samsunspor kulübünün başkanı Yüksel Yıldırım, Eden Hazard haberlerine karşı bir açıklama yaptı ve oldukça sert bir çıkış sergiledi.

Yüksel Yıldırım

Samsunspor Süper Lig’de

2018 yılında Samsunspor başkanı seçilen Yüksel Yıldırım, başkanlığının ilk yıllarından itibaren Süper Lig’i hedef olarak belirlemişti. Özellikle de 2020 sonrasında çok ciddi kadrolar kurmaya başladı kırmızı beyazlı ekip. 2021 – 2022 sezonunda Samsunspor takımı Süper Lig’in en büyük adayıydı. Sezon boyunca gayet iyi bir performans ortaya koydu kırmızı beyazlı takım ama sezon sonunda istediği hedefe ulaşamadı.

Bu sezon ise yine çok iddialı bir kadro kurdu Samsunspor, hatta o kadar ki sezon başında Samsunspor için Süper Lig kadrosu kurdular deniyordu. Ancak Bayram Bektaş önderliğindeki takım sezona çok kötü girdi ve Samsunspor yönetimi de fazla beklemeden hoca değişikliğine gitti. Bayram Bektaş’tan boşalan teknik adamlık koltuğuna Hüseyin Eroğlu getirildi. Hüseyin Eroğlu başlarda takıma çok etki edemese de devre arasının ardından Samsunspor’da çok ciddi bir form artışı oldu. Bununla birlikte ilk devreyi ciddi puan farkı ile lider kapatan Eyüpspor takımı ise düşüşe geçince puan farkı her hafta biraz daha kapandı ve sonunda Samunspor liderliği eline geçirmeyi başardı.

Liderliği aldıktan birkaç hafta sonra puan farkını açmaya başlayan kırmızı beyazlı ekip, ligin ikinci devresinin ortasından itibaren artık Süper Lig’in en büyük adayı konumuna yükseldi. Kalan haftalarda hata yapmayan Samsunspor takımı, nihayet çok istediği Süper Lig’ê kavuştu.

Samsunsporda gözler şimdi transfere çevrildi ve birkaç gün önce de dünyaca ünlü futbolcu Eden hazard ismi ortaya atıldı. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ise bu iddia hakkında sert bir çıkış yaptı.

Yüksel Yıldırım: Hazard futbolu bıraktı

Samsunspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük pay sahibi olan, iki sezondur takıma çok önemli transferler yaparak TFF 1. Lig’in en iddialı kadrolarını kuran ve sonunda da amacına ulaşan Yüksel Yıldırım, kendisine yöneltilen Eden Hazard sorusuna oldukça sert bir cevap verdi.

Birileri atmış benim haberim bile yok. Eden Hazard futbolu bıraktı. ‘Ben futboldan nefret ediyorum, seyretmek bile istemiyorum’ diye açıklama yapan bir adamı ben niye alıp getireceğim. Uyduruk haber, kim yaptı bilmiyorum. Benim ne bir konuşmam var ne başka bir şeyim. Hazard, eskinden iyiydi. Herkes Hazard’ın geçmişine bakıyor. İki üç senedir Hazard yok oldu gitti.”

Transfer isteyen taraftara da mesaj veren Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, sabırlı olunmasını istedi. Yüksel Yıldırım sözlerine şöyle devam etti.

Ben iyi bir oyuncu bakıyorum bulursam alacağım bir tane. Ama Hazard ayarında mı olur daha mı olur bilmiyorum. Şu an fiyatlar çok yüksek. Biraz sabırlı olmamız lazım yangından mal kaçırmıyoruz. Hızlı transfer yapıp kime hava yapacağım ben.Biraz ölçüyoruz biçiyoruz. Samsunspor’un yüzde 30 sapmayla 255 milyon TL, 9 milyon euro para yapıyor. Bunun içinde eldeki oyuncular var, teknik hocalar ve yapacağımız transferler var.”