Yeni Teknik Direktör Adayları

Göztepe’de teknik direktör Turgay Altay ile yolların ayrılması herkes tarafından çok olumlu karşılandı, hatta taraftarın bir kısmı bunu geç alınmış bir karar olarak bile yorumladı. Turgay Altay ile yolların ayrılmasının ardından ise Göztepe’de artık tek bir soru sorulmaya başlandı; yeni teknik direktör kim olacak? Bu sorunun cevabı olabilecek isimler yavaş yavaş ortaya çıktı ve olanlara göre yeni teknik direktör bu hafta içerisinde açıklanacak.

Favori Yeni Teknik Direktör Adayları

Göztepe takımı Turgay Altay‘dan boşalan koltuk için üç aday belirlemiş durumda. Bu isimler ile tek tek görüşülecek ve sonrasında bir karara varılıp yeni teknik adam açıklanacak. Bu isimlerden ilki tecrübeli teknik adam Fuat Çapa. Şu an boşta olan teknik adam Fuat Çapa 54 yaşında çok tecrübeli bir hoca. Son olarak Samsunspor’u çalıştırmıştı tecrübeli teknik adam. Kendisinin Göztepe’nin yeni teknik direktör adayları arasında ilk sırada olan isim olduğu öğrenildi.

Göztepe’de ikinci aday isim ise Tamer Tuna. Son olarak Bursaspor’da görev yapan Tamer Tuna şu an hiçbir takımı çalıştırmıyor. Antalyaspor’da yaptıkları ve oynattığı futbolla büyük beğeni toplayan teknik adamın futbol anlayışı, onu Göztepe için cazip bir hoca haline getiriyor. Göztepe’nin mevcut kadrosunun tam bir hücum kadrosu olduğunu düşünen Göztepe yönetimi, Turgay Altay gibi dengeli oyun isteyen bir hoca yerine hücum oynatan bir teknik adama takımı emanet etmeyi düşünüyor.

Göztepe takımında üçüncü aday ise çiçeği burnunda bir teknik direktör olan Volkan Demirel. Volkan Demirel aslında çok tecrübesiz bir teknik adam, kariyerinde sadece Fenerbahçe yardımcı hocalığı ve Karagümrük teknik direktörlüğü var. Fakat Volkan Demirel hem Karagümrük kariyerinde herkesin takdirini kazandı oynattığı oyunla ve aldığı skorlarla hem de oyuncu kariyeri diğer teknik direktör adayları ile kıyaslanmayacak kadar fazla tecrübe ve başarı barındırıyor. Keza Kragümrük’teki performansı oyuncu ilişkilerinde de kendisinin çok başarılı olduğunu ortaya koymuştu. O sebeple Volkan Demirel ismi, diğer iki teknik direktöre kıyasla Göztepe taraftarının daha fazla istediği bir isim konumunda. Volkan Demirel de şu an boşta olan bir teknik adam.

Yeni Teknik Direktör adayları

Pürüz Çıkarsa Alternatif İsim Hüseyin Eroğlu

Göztepe bu üç teknik adamdan Volkan Demirel ile anlaşacak gibi görünüyor. Ancak Hüseyin Eroğlu ismi de bu üç isim haricinde ayrıca gündemde olan bir isim. Üç teknik adam gibi o da şu an hiçbir takımı çalıştırmıyor. Uzun yıllar Altınordu takımını çalıştıran Hüseyin Hoca 49 yaşında ve 4 1 4 1 formasyonunu sık tercih eden bir teknik adam.

Göztepe’de yeni teknik direktörün kim olacak sorusunun bir iki gün içerisinde cevap bulması bekleniyor. Ve cevap da bu dört teknik direktör adayından biri olacak. Kulislerde ise prensipte Volkan Demirel ile anlaşma sağlandığı haberleri dolaşmakta.