Beklenen Oldu, Turgay Altay Gönderildi

Göztepe’de beklenen ve hatta taraftarca da çok istenen aksiyon sonunda alındı ve teknik direktör Turgay Altay ile yollar ayrıldı. TFF 1. Lig’in en pahalı kadrolarından birini kuran, hedefi mutlaka Süper Lig olarak koyan sarı kırmızılı İzmir temsilcisi, sezona beklenenin çok ama çok altında bir performansla başladı ve bir türlü kendisini toparlayamadı.

Turgay Altay

Turgay Altay En Çok Eleştirilen İsimdi

Sezonu Sakarya deplasmanındaki galibiyetle açan Göztepe’nin 5 hafta sonunda alabildiği tek galibiyet oldu ki bu maçta da Sakaryaspor’un 10 kişi kaldığını unutmamak gerekiyor. Bunun haricinde oynadığı son 4 maçta 2 beraberlik alan Göztepe takımı 2 kez de mağlup oldu. Ancak mesele sadece alınan kötü sonuçlar da değil. Göztepe sezon başından beri çok kötü bir oyun oynarken açıkçası Turgay Altay da bunu değiştirmek için çok fazla bir şey yapmadı. Kadro konusunda çok katı davranan Turgay Hoca, yeni transferleri bir türlü ilk 11’e monte edemedi. Her maç aynı şeyi deneyip aynı kötü sonuçları alan Turgay Altay buna rağmen inadından vazgeçmeyince sonunda Göztepe ondan vazgeçti.

Aslında Göztepe taraftarı bu değişikliğin daha önce olmasını bekliyordu. Ligde sadece 5 hafta geride kalmasına rağmen bu süre Göztepe taraftarına daha uzun göründü. Göztepe taraftarı ile Turgay Altay arasındaki ipler daha sezon başlamadan gerilmişti zaten aslında. Çünkü Fenerbahçe, Göztepe’nin as kalecisi İrfan Can Eğribayat’ı kiralamak istemiş ve Turgay Altay da bu transfere olur vermişti. Göztepe’ye pek de bir yararı olmayan bu tarz bir transfere izin vermesi, daha önce Fenerbahçe’de görev almasına ve sarı lacivertli takımla ikili ilişkilerinin iyi olmasına da yorumlanmış ve tepki toplamıştı. Sonrasında ligde Göztepe’nin kaleci hatasıyla puan kaybı yaşaması bardağı taşırdı ve eleştirilerin dozajı arttı. Pek çok taraftar bunun böyle olacağının zaten sezon başından belli olduğunu belirttiler sosyal medya hesaplarından.

Kötü oyun, sezon başında verilen yanlış kararlar ve kötü oyunu değiştirmek için radikal değişiklikler yapılmaması Turgay Altay’ın Göztepe’deki kredisini doldurdu ve Göztepe kulübü, tek taraflı bir kararla Turgay Altay’ın görevine son verdi.

Yeni Teknik Direktör Kim Olacak?

Göztepe’de neredeyse herkes Tugay Hoca’nın gönderilmesinden memnun. Şimdi konuşulan konu ise yerine kimin getirileceği. Bir grup acele edilmesi ve daha fazla zaman kaybedilmemesi görüşünü savunurken diğer grup ise sakin kalınıp en doğru ismin bulunması görüşünü paylaşıyor. Asıl tehlikenin bir kez daha Turgay Altay benzeri bir hata yapılması olduğunu belirten taraftarlar kadro kalitesine uygun, tecrübeli ve pozitif futbolu benimseyen bir hocayı takımlarında görmek istiyorlar.

5 hafta uzun bir zaman olmasa da aslında çok da kısa sayılmaz. O sebeple aslında Göztepe, gerçekten şampiyonluğu istiyorsa, daha fazla zaman ve hafta kaybetmeden yeni hocasını bulmak zorunda.