Trabzonspor Pepe’yi Kadrosuna Kattı

Karadeniz ekibi Trabzonspor transferin son günlerine girilirken çok önemli bir işe imza attı ve Arsenal’den Nicolas Pepe’yi kadrosuna kattı. 28 yaşındaki oyuncu Trabzonspor’a bonservis ücreti ödenmeden transfer edilirken kendisine ise imza parası ödeneceği açıklandı.

Sözleşme 1 Yıllık

Trabzonspor ile Fildişi Sahilleri asıllı Fransız kanat oyuncu arasındaki sözleşmenin 1 yıllık olduğu açıkladı ayrıca aynı açıklamada Trabzonspor’un Pepe’yi hangi şartlarda kadrosuna kattığı bilgisine de yer verildi. Trabzonspor takımı Pepe’yi 1 yıllığına kadrosuna katarken oyuncuya 1.6 milyon avro imza ücreti, 1.75 milyon avro da net ücret ödeneceğini açıkladı. Yani toplamda Trabzonspor takımı Nicolas Pepe’yi 1 yıl için 3.35 milyon avro bedelle kadrosuna katmış oldu. Ayrıca açıklamada futbolcuya ödenecek olan brüt ücretin %5’i oranında da menajerlik ücreti ödeneceği bilgisine yer verildi.

Nicolas Pepe, İngiliz kulübü Arsenal tarihinin en yüksek bonservis bedeli ödenen ikinci oyuncusuydu. Aslında bu sezon başına kadar bu sıralamada zirvede yer alıyordu Nicolas Pepe ne var ki bu sezonun başında Arsenal takımı, Manchester City ile girdiği transfer yarışından galip çıkarak Declan Rice’ı 100 milyon avronun üzerinde bir bonservis bedeli ile West Ham United’dan kadrosuna katmayı başardı ve bu transfer de Nicolas Pepe’yi zirveden indirdi.

24 yaşında katıldığı Arsenal takımında ilk sezonunda 31 lig maçı sonunda 5 gol atıp 6 da asist yaparak beklentilerin altında bir performans ortaya koydu Fransız oyuncu. İkinci sezonunda daha fazla skor üreten Nicolas Pepe sezonu 10 golle tamamlarken toplamında ise 47 maçta 16 gol 5 asistle oynadı Pepe. Sonrasında performansında ciddi bir düşüş olan oyuncu 2021 – 2022 futbol sezonunda ligde sadece 1 gol atabildi. Bu kötü performansın ardından da formasını kaybeden Pepe geride kalan sezonu ise Fransa’da kiralık olarak geçirdi.

2022 – 2023 futbol sezonunda Fransa’da Nice forması giyen oyuncu burada da yaşadığı sakatlıklar sebebi ile bir türlü performansını yakalayamadı. Mart ayında yaşadığı sakatlık sebebi ile 2 ay kadar sahalardan uzak kalan oyuncu sezon sonuna doğru bir sakatlık daha yaşadı ve ligde toplamda sadece 19 maça çıkabildi. Konferans Ligi’nde ise 8 maça çıkan oyuncu toplamda 8 golle noktaladı. Ülke olarak Fildişi Sahillerini seçen oyuncunun milli forma ile de toplamda 10 golü bulunuyor.

Nicolas Pepe'yi

Trabzonspor Nicolas Pepe’yi Nasıl Kullanacak?

Hücumun her bölgesinde görev yapabilen Fildişili oyuncunun orijini ise sağ kenar forvet, ancak zaman zaman sol kanat forvet, sağ açık, sol açık, ikinci forvet ve santrafor olarak da kullanıldığı oldu Nicoals Pepe’nin geçmişten beri. Yani hücumun her bölgesinde görev yapabilen bir isim Nicolas Pepe. Trabzonspor’da sol kenarda Trezeguet, sağ kenarda da Visca gibi iki etkili kanat varken Pepe bu iki oyuncuyu da yedekleyebilir. 4 4 2 oynandığında çift forvetten biri olabilecek olan Pepe forvet arkası da oynayabilir Trabzonspor’da.