Göztepe Beşiktaş

TFF Talebi Onayladı Toplantı Yapıyor

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş ve Göztepe mücadelesi için kural ihlali talebi üzerine toplanmaya karar verdi. Talebi veren ise siyah beyazlılar oldu.

Beşiktaş ve Göztepe arasında Süper Lig’in 19’uncu haftasında yaşanan müsabaka, Göztepe ekibinin 2-1’lik skor üstünlüğü ile sona ermişti. Müsabakadan galip olarak ayrılan sarı kırmızılı ekibin bu galibiyetine ise Beşiktaş kural ihlali gerekçesinde bulundu. İzmir’de oynanan ve Göztepespor’un ev sahibi olduğu maçta, kural hatası ile ilgili ortaya atılan iddia, Türkiye Futbol Federasyonu’nda da yankı uyandırdı.

Kara Kartal ekibinin yapmış olduğu itirazın ardından durumun karara bağlanabilmesi adına TFF olağanüstü toplanma kararı aldığını bildirdi.

Önce IFAB Sonra TFF

Maçın tekrar edilme talebi ise siyah beyazlı kulüpten geldi. Bu itirazı ilk olarak IFAB’a ileten Beşiktaş ekibi, IFAB’ın da durumu TFF’ye bildirmesi ani toplantı kararına bağlantı.

Müsabakanın ilk devresinde hakem Hüseyin Göçek’in pozisyon sonrası topu siyah beyazlı ekipten oyunculara vermesi gerekirken, Göztepe ekibine vermesi, kulübün iddiasına göre maçın gidişatını ve skorunu değiştirmişti.

Perşembe gün ki toplantının ardından ise net bir kararın verileceği bekleniyor.