TFF 1. Lig Günün Maçları

TFF 1. Lig’de 24 Aralık Cumartesi günü oynanacak üç maçla TFF 1. Lig’in ilk yarısının 19. yani son haftası başlamış olacak. Bu haftanın ardından TFF 1. Lig devre arasına girecek. Ayrıca bu haftaki maçların ardından tüm takımların oynadığı maç sayısı 18’e eşitlenecek. Bilindiği üzere bu sene 19 takım ile oynanan ligimizde takım sayısı tek olduğu için her hafta bir takım o haftayı maç yapmadan geçiyor ki buna da bay geçmek deniyor. 19. hafta sonrasında artık her takımın bay haftası tamamlanacak ve puan durumuna baktığımızda tabloyu daha net olarak görebileceğiz. Hatta sezon başında Socrates Dergi yorumcusu Mehmet Demirkol bay geçen takıma direkt 3 puan verilsin demişti ve bu öneri spor kamuoyunca oldukça da benimsenmişti ama bu çağrı Türkiye Futbol Federasyonu’nda karşılık bulmamıştı.

TFF 1. Lig’de Üç Maç Var

Son haftanın açılış gününde futbolseverler üç maç izleyecek. Özellikle düşme hattında hayli dikkat çekici Denizlispor Yeni Malatya maçı günün sonucu en merak edilen maçı.

Tuzlaspor – Altay: Düşme hattının hemen üzerinde yer alan Tuzlaspor takımı artık kazanmak zorunda. Şimdiye kadar çok puan kaybeden İstanbul ekibi, altında yer alan takımların puan alamaması sayesinde düşme hattına inmekten kurtulmuştu. Ancak artık işler değişti ve alt sıradaki takımlar maçlarını kazanmaya başladı. Eğer Tuzlaspor takımı maç kazanmaya başlayamazsa kendisinin ilk yarının son haftasında devre arasına girerken düşme hattında bulabilir. Altay ise kötü başladığı sezonda çıkış yakaladı ve düşme hattından kurtulup orta sıra takımına dönüştü. Üç ihtimalli bir maç olarak görünüyor kağıt üzerinde.

Pendikspor – Manisa FK: Pendikspor ligin sürpriz takımlarından birisi. Sezon başından beri sürekli olarak düşüş yaşayacağı söylenen takım ilk yarının bitmesine artık son hafta kala yine zirve mücadele içerisinde. Yine de son maçta kötü bir mağlubiyet aldı Pendikspor takımı. Bandırmaspor deplasmanından puan çıkaramayan takım ilk yarının son haftası öncesinde ikincilik ihtimalini zora sokmuştu. Manisa FK önünde mutlak 3 puan istiyor İstanbul ekibi. Manisa FK ise kötü başladığı sezonda sonradan açıldı ve play off’u kovalamaya başladı. Geçen hafta da galip gelen takım ilk yarının son maçında yine puan arzuluyor.

TFF 1.

Düşme Hattında Önemli Karşılaşma: Denizlispor – Yeni Malatya

Günün en önemli maçında ligin düşme hattında yer alan ama aynı zamanda çıkışta olan iki takım karşı karşıya gelecek. Denizlispor takımı ligde üst üste 2 maçtır galip geliyor, Yeni Malatya ise 2 maçtır yenilmiyor ve son haftada her iki takım da 3 puan almayı başardı. Her ne kadar iki takım da düşme hattında da olsa da ikisi de ciddi bir çıkış içerisinde. Üç ihtimalli bir maç gibi görünse de Denizlispor takımı, ev sahibi olmanın avantajıyla bir adım önde görülüyor.