Ekrem Dağ Devre Arasını Bekliyor

Göztepe takımında teknik direktör Ekrem Dağ, takıma neşteri vurabilmek için devre arasını bekliyor. 2021 22 futbol sezonunda büyük bir hayal kırıklığı yaratarak Süper Lig’den düşen Göztepe 2022 23 futbol sezonuna çok önemli transferler yaparak girmişti. Takımın başına Turgay Altay’ı getiren İzmir ekibinde tek hedef şampiyon olarak Süper Lig’e dönmek ve 2023 24 futbol sezonunda, yani Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Lig’in tek İzmir temsilcisi olmaktı ama işler pek de Göztepe’nin istediği gibi gitmedi.

Düşme Hattına Kadar İndi

Turgay Altay’ın klasik 4 3 3 dizilimi ile sezona başlayan takımda ilk maçta alınan deplasman galibiyeti sezona büyük bir moralle girilmesini sağladı ama ilerleyen haftalarda her şey yüz seksen derece değişti adeta Göztepe takımı için. Yeni transferleri bir türlü takım monte edemeyen Turgay Hoca istediği sonuçları alamamasına rağmen kendi 11’inde ve 4 3 3 sisteminde ısrarını sürdürdü. Üst üste gelen puan kayıplarının ardından daha fazla zaman kaybetmek istemeyen sarı kırmızılı camia Turgay Altay ile yollarını ayırdı ve teknik dam aramaya başladı.

Tecrübeli tecrübesiz pek çok teknik adam isminin gündeme geldiği Göztepe‘de takımın başına getirilecek doğru isim bir türlü bulunamadı. Bu süreçte yardımcı hocalarla çıkılan Altınordu maçında bir de galibiyet alıp soluklanma şansı buldu İzmir ekibi. Sonrasında ise takımın başına son olarak Başakşehir takımında Okan Buruk’un yardımcılığını yapmış olan Ekrem Dağ getirildi. Teknik adamlık konusunda fazla bir tecrübesi olmayan Ekrem Dağ ismi taraftarlar arasında da pek hoş karşılanmadı ama kadronun potansiyeline güvenen taraftarlar daha fazla vakit kaybetmenin bir faydası olmadığı görüşünde birleşip takımlarının ve yeni hocalarının arkasında durdular. Ne var ki Ekrem Dağ da istikrarsız sonuçlara çare olamadı. Bir arada ligde düşme hattına kadar inen takım ligde altında yer alan takımlara üstünlük kurmayı başarması sebebiyle orta sıralara çıkmayı başardı.

Ekrem Dağ isminin Göztepe’de başarılı olduğunu söylemek zor olsa da hocanın takıma sezon ortasında geldiği, kendi kadrosunu kurmadığı, takımla uzun taktik idmanlar yapma şansının olmadığını gibi faktörleri de unutmamak gerekiyor. Ve özellikle geçen hafta Rizespor deplasmanında alınan 2 0’lık galibiyet devre arasının son haftası öncesinde takımdaki moralleri yükseltti ve hocaya olan inancı artırdı.

Ekrem Dağ

Ekrem Dağ Elini Güçlendirebilir

TFF 1. Lig’de ilk yarının son haftasında kendi sahasında ligin flaş ekiplerinden Bodrumspor’u konuk edecek Göztepe takımı ve devreye bu maçla girecek. Bu maçta alınacak bir galibiyet halinde Göztepe bu sene ilk defa üst üste iki maçta ligde kendi üzerinde yer alan takımları yenmiş olacak ve böyle bir durumda da Ekrem Hoca’nın eli devre arası için oldukça güçlenmiş olacak. Genç teknik adamın asıl sınavı ise elbette devre arasından sonra başlayacak.