TFF 1. Lig Günün Maçları

Süper Lig’e yükselmek için zorlu bir mücadelenin verildiği TFF 1. Lig 2022 23 futbol sezonu bugün oynanacak dört önemli karşılaşma ile devam ediyor. Sezon başında kağıt üzerinde ligin dört favorisi olarak gösterilen takımlardan Eyüpsor haricinde büyük hayal kırıklığı yaratan üç takım; Samsunspor, Rizespor ve Göztepe’den üçü de de bugün sahaya çıkacaklar. Özellikle Samsunspor ve Rizespor kazanmaları halinde ligde play off potasına girecekler ama Göztepe’nin daha ciddi sorunları mevcut. Onlar önce alt sıralardan kurtulmalılar.

TFF 1. lig Göztepe

Göztepe’nin Kaybetme Şansı Yok

Göztepe – Denizlispor: Ligin 11. haftasında, şimdiye kadar beklentilere cevap vermekten çok uzak bir görüntü çizen Göztepe, TFF 1. Lig’in son sırasında yer alan ve henüz galibiyeti olmayan Denizlispor’u İzmir’de ağırlayacak. Geçen hafta kazanan ve talihsizliğe son veren, Ekrem Dağ önderliğinde ilk 3 puanını alan İzmir ekibi, istese de kendisine bundan daha kolay bir maç seçemezdi. Göztepe’nin mutlak favori olduğu maçta alınacak bir galibiyet gelecek adına takımı yeniden motive edebilir.

Sakaryaspor – Altay: Ligin yeni takımlarından olan Sakaryaspor bir diğer İzmir ekibi Altay’ı konuk edecek. Lige yeni çıkmasına rağmen tecrübesi, geçmişi ve taraftar desteği ile play off’u zorlayabilecek potansiyelde olan Sakaryaspor bu sene büyük maçlarda çok zorlandı. Eğer oralarda hata yapmasaydı şu an ilk 3’te olabilecek olan takımın kendi sahasında böyle bir maçta puan kaybına tahammülü yok.

TFF 1. Lig Favorileri Rizespor ve Samsunspor Yükselişe Geçti

Bandırmaspor – Rizespor: Lige tutuk başlayan ama buna rağmen kolay maç kaybetmediği için orta sıraların altına inmeyen Rizespor son haftalarda çıkışta. Son iki maçında berabere kalan Rizespor bu maçtan mutlak galibiyet istiyor ki bu galibiyet Rizespor’u ilk 6 içine sokacak ve bu da takıma gelecek haftalar için ekstra motivasyon sağlayacaktır. Ne var ki ev sahibi takım Bandırmaspor da Rizespor’dan farklı değil, onlar da yenilmiyorlar kolay kolay. Kâğıt üzerinde tipik bir beraberlik maçı gibi gözüken maçın bir kazananı olursa o takım diğerinin üzerine çıkacak. Bu sebeple iki takımın da alacağı risklerin sınırlı olacağı öngörülüyor.

Pendikspor – Samsunspor: Sezona beklentilerin çok altında başlayan Samsunspor takımı henüz 5. 6. haftada hoca değişikliğine gidip Bayram Bektaş ile yolları ayırmıştı. Bayram Bektaş yerine takımın başına Altınordu’nun eski hocası Hüseyin Eroğlu getirildi. Hüseyin Hoca önderliğinde de beklenen çıkış yaşanmamış olsa da en azından takım biraz kıpırdandı ve bu kıpırdanma da herkesin herkesten puan alabildiği TFF 1. Lig’de Samsunspor’un üst sıralara yükselmesine yetti. Elbette Pendikspor maçı çok zor bir deplasman ama Samsunspor bu maçı alırsa hem play off potasına girecek hem de rakiplerinden biri olarak görünen Pendikspor’a ağır bir darbe vurmuş olacak. Aynı şeyleri ev sahibi ekip de düşünüyor olsa da Samsunspor’un kadro kalitesi rakibinin çok üzerinde.