Göztepe Taraftarı Çok Öfkeli

Göztepe taraftarı 2022 23 futbol sezonunda yaşanan büyük hayal kırıklığı sebebiyle artık öfkesini kontrol etmekte zorlanıyor. 2021 22 futbol sezonu sonunda Süper Lig’den düşen Göztepe takımı yaz boyunca sürekli hedefi Süper Lig’e geri dönmek hatta şampiyonluk olarak belirleyip bunu sürekli vurgulamıştı. Türkiye’nin en iyi taraftar gruplarından birine sahip olan takım sezon başından beri taraftarından tam destek görüyordu, ama gelinen noktada Göztepe taraftarı artık isyan etme noktasına geldi.

Göztepe Taraftarı İlk Sorunu Turgay Altay İle Yaşadı

Göztepe takımı sezona iddialı transferlerle girdi. Takımın başına Turgay Altay’ı getiren Göztepe Emre Çolak, Isaac Atanga, Ali Akman gibi önemli oyuncuları kadroya katarak TFF 1. Lig’in bütçe olarak en pahalı takımlarından birini oluşturdu. Turgay Altay yönetiminde 4 3 3 sistemini benimseyen takımda ligin ilk maçında Sakaryaspor deplasmanına çıkıldı. Taraftarı transfer döneminde en çok heyecanlandıran isimlerden olan Emre Çolak ve Ali Akman maça yedek başladı, Isaac Atanga da yine ilk 11’de yoktu. Maç kazanılıp sezon 3 puanla açılırken Emre Çolak da ikinci yarının ortalarından itibaren süre bulmuştu. Göztepe taraftarının keyfi yerindeydi ve herkes heyecanla içeride oynanacak ligin ikinci maçını, bu maçta süre alacak yeni transferleri görmeyi bekliyordu.

İkinci maçta kendi sahasında bu sene transfer tahtası kapalı olduğu için takıma takviye yapamayan ve zor günler geçiren eski adıyla B B Erzurumspor, yeni adıyla ise Erzurumspor FK Göztepe’nin rakibiydi. Maçtan fark bekleyen taraftarlar 1 1’lik beraberlikle üzüldüler ama taraftarın canını asıl sıkan yeni transferlerin ilk 11’de olmamasıydı. Haftalar geçse de Göztepe taraftarının ne farklı galibiyet arzusu karşılığını bulabildi ne de yeni transferleri görme arzusu. Sahada istenilen skorlar alınamasa da Turgay Altay kendi oyun planı ve 11’inde ısrar etti. Göztepe taraftarı Turgay Altay’ın ayrılmasını zaten istiyordu. Tam bu sırada Göztepe hisselerinin de %70′ i Danimarkalı bir şirkete satıldı ve Göztepe taraftarı tekrar büyük hayaller kurmaya başladı.

Takımın başına önemli bir teknik adamın geçmesini bekleyen Göztepe taraftarı bu notada bir hayal kırıklığı daha yaşadı. Uzun süre hoca arayan takım sonunda daha önce hiç teknik direktörlük kariyeri olmayan, son olarak Başakşehir takımında yardımcı hocalık yapan Ekrem Dağ ile anlaştı. Göztepe taraftarı bu tercihi pek beğenmese de yine de yeni hocasına destek verdi.

Göztepe taraftarı

Ekrem Dağ ile 2’de 0

Ekrem Dağ ilk maçına Pendik karşısında çıksa da resmi imzadan sadece bir gün sonra oynanan bu maçta alınan 3 0’lık mağlubiyet için taraftar Ekrem Dağ’ı eleştirmedi ve sabırla içeride oynanacak Tuzlaspor maçı beklendi. Ekrem Dağ yönetimindeki Göztepe geride kalan haftada kendi sahasında Tuzlaspor’a da 2 0 mağlup olunca artık taraftarın sabrı taştı. Göztepe takımı bu sezona şimdiden havlu atmış gibi duruyor.