SÜPER LİG’DE 18. HAFTANIN KAPANIŞI BEŞİKTAŞ – GÖZTEPE

Süper lig de 18. Haftanın kapanış karşılaşması 23 Aralık Perşembe günü kendi sahasında siyah beyazlı takım Beşiktaş, sarı kırmızılı takım Göztepe ‘yi konuk edecekler.

Haftanın kapanış maçında siyah beyazlı takım Beşiktaş geri de kalan 17 hafta sonun da lig de 25 puan ile 9. Sırada yer aldılar. Konuk ekip sarı kırmızılı takım ise 14 puan ile 18. Sırada yer aldılar.

Süper ligin kapanış mücadelesinde maçı Ümit Öztürk yönetecek

GÖZTEPE ALT SIRALARDAN KURTULMAK İÇİN SAHADA OLACAK

Sarı kırmızılı takım Göztepe bu sezon süper lig de küme düşmeme yarışı içinde olan takım zorlu Beşiktaş maçında 3 puan için sahada savaşmak zorundalar.

Lig‘de 14 puan ile 18. Sıraya kadar gerileyen takım Beşiktaş karşısında puan veya puanlar almak zorundalar. Karşılaşman öncesinde Göztepe‘de B. Ideye sahada olması beklenmezken süper lig’de son karşılaşmada ise kendi sahasında Fatih Karagümrük ‘e 1 – 0 mağlup olmuşlardı.

Sahaya yansıttıkları oyunun dönüşü olarak skora tabelaya yansımayınca ligde düşme hattına kadar geriledi. Göztepe bu yüzden sonuna kadar mücadele edip bu maçı kazanmak istiyor. Son olarak Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelen Göztepe ne kadar çok gol şansı bulsa da şans onunla değildi ve gol bulamadı.

Maçtan 1 golle mağlup ayrılan Göztepe Beşiktaş karşısında mutlak bir başarı arayacak.

KARA KARTAL BEŞİKTAŞ KENDİ SAHASINDA UÇMAYA ÇALISACAK

Süper lig de 18. Haftanın kapanış karşılaşmasında kara kartal Beşiktaş taraftarı ile birlikte uçmaya çalışacaklar.

Lig de kötü bir sezon geçiren siyah beyazlı takım Beşiktaş aldığı bu kötü sonuçlar ile beraberlinde lig de şampiyonluk yarışından tamamen kopmuş durumdalar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ta Göztepe maçı öncesinde Alex Teixeira, G. N’Koudou, Mert Günok ve Necip Uysal’ ın yer alması beklenmiyor.

Lig de son maçında ise süper lig de sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye konuk olan kara kartal sahadan 2 – 2 gollü beraberlik ile ayrıldılar.

Karşılaşamaya alt yapı dan takımın basına geçici olarak getirileceği söylenen Önder Karaveli yönetimi ile çıkacaklar.