Suker Göztepe-Alanyaspor Maçını İzledi

Süperlig’de izmir’de yaşanan deprem faciası nedeniyle ertelenen ve Göztepe ile Aytemiz Alanyaspor’un karşı karşıya geldiği karşılaşmada özel bir misafir maçı locadan izledi.

Şimdilerde Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanlığını yapan, tüm Dünya’nın tanıdığı isim eski futbolcu Davor Suker izmirde yaşanan deprem faciası nedeniyle ertelenen ve Göztepe ile Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında özel locada yerini aldı.

İzmir temsilcisi Göztepe yönetimi Davor Suker’i ağırlarken Göztepe Başkanı Mehmet Sepil Suker’in isminin basıldığı 9 numaralı formayı Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun Başkanı Davor Suker’e armağan etti.

Ayda Bebeğe özel ilgisi vardı

Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanı Davor Suker, İzmir’de yaşanan 6.6’lık deprem faciasında tam 91 saat sonra göçük içerisinden canlı bir şekilde çıkarılan ve hayata tutunan henüz 3 yaşındaki Ayla bebekle tanışarak, dünyalar tatlısı Ayla bebeğe yakından ilgi gösterdi.

Daha Önce Türkiye’de bulunmuş

Kendisini ağırlayan ve locada beraber maçı izlediği Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in kendisine armağan ettiği 9 numaralı formayı sırtına geçiren Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanı Davor Suker geçtiğimiz sezon faaliyete giren Gürsel Aksel Spor Kompleksi’ni çok beğendiğini belirtti.

Yönetimi kutlayan 52 yaşındaki eski milli oyuncu ve Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanı Davor Suker İzmir’e harika bir tesis kazandırmışsınız.

Ben buraya geldiğimde yıl 1987’ydi. O zamanlar genç milli takım formasını giyen genç bir oyuncu olarak burada bulunmuştum. İzmir’e ile alakalı çok fazla şey hatırlamıyordum. Ancak İzmir çok güzel, stat harika açıklamalarında bulundu.

En çok İrfan ve Halil’i performansı etkiledi

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanı Davor Suker’i ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti ve Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun başkanı Davor Suker ile sosyal medya üzerinden konuştuklarını söyledi.

Türkiye-Hırvatistan milli karşılaşmasından önce, Suker ile sosyal medya platformu Twitter aracılığı ile iletişime geçmiştim.

Kendisine ‘Başarılar dostum, ancak milli takımımızda Göztepeli futbolcu yok’ demişti. Kendisi maçımızı izlemeye gelerek bizleri onurlandırdı.

Davor Suker özellikle file bekçimiz İrfan Can ve hücum oyuncumuz Halil’i çok beğendi. Suker, dünyaca bilinen bir hücum oyuncusuydu, kendisini izlemekten her daim zevk duyardık.

Şimdi de futbolla haşır neşir. Göztepe ailesi olarak Suker’i misafir etmekten dolayı oldukça kıvanç duyuyoruz sözleriyle açıklamasını bitirdi.