Göztepe – Alanyaspor Karşılamasında Webo’ya Destek

İzmir depremi nedeni ile ertelenen Göztepe – Alanyaspor karşılaşması başlamadan önce her iki takımın oyuncular 10 saniye boyunca saha içerisinde hareketsiz kalarak Medipol Başakşehir – Paris Saint Germain maçında yaşanan ırkçılık davranışını protesto etti.

Maçın 14. Dakikasında maçta yer alan dördüncü hakemin Medipol Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya ırkçı söylemlerde bulunması nedeni ile Medipol Başakşehir sahadan oyuncuları geri çekmiş ve dördüncü hakem Sebastian Coltescu stadyumu terk edene kadar sahaya çıkmamıştı.

Bu nedenle maç bir gün ertelenmiş ve ertesi günü maç öncesinde iki takım el ele ve omuz omuza ırkçılığı  sahada protesto etmişti. Statta tribüne sahih renkli Türkçe ve İngilizce “Irkçılığa Hayır” yazılı pankartlar asıldı. Skorbordlarda da ırkçılığa hayır mesajları paylaşıldı.

Göztepe ile Alanyaspor, Süper Lig’deki erteleme maçında karşı karşıya geldi. Kıyasıya mücadele eden her iki takımdan karşılaşması öncesi sessiz bir çığlık yankılandı!

İki takımında futbolcuları santranın ardından 10 saniye boyunca hareketsiz bir şekilde sahada yer aldı. 8 Aralık Salı günü UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir yarımcı antrenörü Pierre Webo’ya yapılan ırkçı söylemleri bu şekilde protesto ettiler.

Türk Takımlarından Irkçılığa Hayır Mesajı

Göztepe – Aytemiz Alanyaspor maçında, 8 Aralık Salı günü UEFA Şampiyonlar Ligi’nde meydana gelen ırkçı söylemler nedeni ile yarıda kalan Paris Saint Germain ve Medipol Başakşehir maçında dördüncü hakem Sebastian Coltescu’nun ırkçı sözler sarf ettiği turuncu-lacivertlilerin yardımcı antrenörü Pierre Webo‘ya destek verdi.

Statta tribüne sahih renkli Türkçe ve İngilizce “Irkçılığa Hayır” yazılı pankartlar asıldı. Skorbordlarda da ırkçılığa hayır mesajları paylaşıldı.

Mucize Bebekte Oradaydı

30 Ekim’de meydana gelen İzmir Depremi sonrasında yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından tam 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, Göztepe’nin özel davetlisi olarak babası ve abisi ile maçı izlemek için tribünde yerini aldı.

Minik Ayda, maçın ilk yarısı biterken babası Uğur Gezgin’in kucağında uyuya kaldı. Aynı zamanda Göztepe, Aytemiz Alanyaspor maçı için gelirinin tamamen İzmir’deki depremzedelere bağışlanacak bir kampanya oluşturmuştu.

Maç için hatıra biletleri satışa çıkarmıştı. Biletler temsili bir ücret olan 35 TL’ye satılmış ve bilet satışlarından elde edilen tüm gelir depremzedelere bağışlanmıştı.