Okan Kocuk Samsunspor’a Geçti

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Samsunspor, Galatasaray iel yollarını ayıran kaleci Okan Kocuk ile resmi sözleşme imzaladı. Okan Kocuk yeni bir gelişme olmazsa 2023 – 2024 futbol sezonunda Samsunspor’un as kalecisi olarak görev yapacak.

Samsunspor Şampiyon Olarak Geldi

Samsunspor son iki sezondur Süper Lig’i çok istiyordu. Bu uğurda çok değerli kadrolar kuran Karadeniz ekibi 2021 – 2022 futbol sezonunda amacına ulaşamadı ve Süper Lig’e çıkamadı. Geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonu başında da yine çok iddialı bir kadro kurdu kırmızı beyazlı takım, hatta o dönem pek çok yorumcu Samsunspor takımı için ”Süper Lig seviyesinde kadro kurdular.” yorumlarını yapıyordu.

Sezona Bayram Bektaş önderliğinde şampiyonluk parolası ile giren takım kötü bir başklangıç yaptı. Bu kötü başlangıcın ardından da fazla zaman geçirmeden hoca değişikliğine gitti ve Bayram Bektaş yerine takımın başına Hüseyin Eroğlu getirildi. Hüseyin Hoca ile yavaş yavaş toparlanan takım ligin ilk devresinin sonuna doğru zirve yarışına ortak oldu. Ligin ilk devresinin lider kapatan takım ise bir başka büyük şampiyonluk adayı Eyüpspor‘du. Ligin ikinci devresi ile birlikte Eyüpspor takımında çok büyük bir düşüş yaşanırken Samsunspor ise istikrarını sürdürdü ve puan farkını kapattı. Eyüpspor’un düşüşü, Samsunspor’un da yükselişi devam edince sonunda liderlik el değiştirdi ve Samsunspor takımı ligin yeni lideri oldu. Liderliği aldıktan sonra bir daha bırakmayan kırmızı beyazlı ekip 2022 – 2023 futbol sezonunda TFF 1. Lig’i şampiyon tamamlayarak direkt olarak Süper Lig’e çıktı.

Süper Lig’e zaten iyi bir kadro ile yükselen takım buna rağmen ligde kalıcı olabilmek adına kadrosuna takviyeler yapmaya devam ediyor. Kendisini Süper Lig’e çıkaran teknik direktörü Hüseyin Eroğlu ile yola devam eden takım bu sayede daha planlı bir yapılanmaya gitme imkanına da sahip oldu. Yabancı oyuncu transferini büyük ölçüde tamamlayan Karadeniz ekibi kaleye de bir transfer yaptı ve Galatasaray’dan ayrılan Okan Kocuk’u kadroya kattı. Aslında Okan Kocuk zaten Samsunspor ile anlaşmıştı ve Galatasaray ile de bu sebeple sözleşme uzatmamıştı, yoksa sarı kırmızılı ekip Okan Kocuk ile yedek kaleci olarak devam etmeye istekliydi.

Okan Kocuk

Okan Kocuk Oynamak İçin Ayrılmıştı

Galatasaraylı olduğu bilinen Okan Kocuk, Fernando Muslera’nın arkasında yedek kaldı Galatasaray takımında. Geçen sezon oynamak istediği için kiralık olarak giden Okan Kocuk’un sarı kırmızılı kulüp ile olan sözleşmesi sona erdi. Başarılı kaleci ile devam etmek istedi Galatasaray ama Okan Kocuk, geçen sene oynamak isteidiği için kiralık olarak takımdan ayrılmıştı zaten, bu sene de aynı istediği yineledi Türk kaleci. Galatasaray’ın yaşayan efsanesi Fernando Muslera varken sarı kırmızılı kulüpte ilk 11 şansının çok zor olduğunun farkında olan Okan Kocuk, ligin yeni ekiplerinden Samsunspor’un teklifini kabul ederek yeni kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.