Marko Paşa Son Kez

Altay’ın yaşayan efsanesi, TFF 1. Lig gol krallığına ambargo koyan Marko Paşa lakaplı Portekizli forvet Marco Paixao bu sezon da Altay forması giyecek.

Trendyol 1. Lig’de Bir Kral

TFF. 1 Lig bu yıl Trendyol 1. Lig adı ile oynanacak. Trendyol hem Süper Lig‘e hem de TFF 1. Lig’e isim sponsoru oldu bu sezon. 2023 – 2024 futbol sezonu boyunca geçerli olacak olan sponsorluk isim anlaşmasına dair Tredyol’dan şu açıklama geldi;

”Trendyol, Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımız ile eMilli Takımımızın da resmi sponsoru. Ayrıca, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ardından başlattığımız Omuz Omuza kampanyamızın da en büyük destekçilerinden biri oldu. Sadece bununla kalmadı. Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’a ve Gaziantep Futbol Kulübüne, yani 2 büyük gastronomi şehirlerimizin takımlarına Trendyol yemek olarak sponsor oldular. Ve büyük bir destek verdiler. Bugün bu anlaşmayla da Türk futboluna ve bu güzel aileye güç vermeye devam ediyor.”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de bu sponsorluk anlaşması için şu yorumu yapmıştı Trendyol 1. Lig özelinde;

”Trendyol’un 1. Lig’e de isim sponsoru olması bu ligde mücadele eden Anadolu takımlarımızın daha güçlü hale gelmesini sağlayacak. 1. Lig’in hem futbol, hem mücadele anlamında daha çekişmeli hale gelmesi Süper Lig’in kalitesine de pozitif olarak katkı yapacak. Bu iş birliğimiz Süper Lig ve 1. Lig’deki 39 kulübümüzün yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırmasına, uluslararası Türk yıldızların yetişmesine de fayda sağlayacak. Böylece Milli Takımlarımız geniş ve kaliteli bir oyuncu havuzuna sahip olacak.”

Mehmet Büyükekşi toplam 39 takım dedi çünkü bu sene hem Trendyol Süper Lig hem de Trendyol 1. Lig, depremzede takımlar özelinde küme düşme kaldırıldığı için 20 takımla oynanacaktı ama depremzede takımlardan Yeni Malatya bu sene de ligde yer alamayacağını duyurdu ve bu talep Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

Marko Paşa

Taraftar Ona Marko Paşa Diyor

Trendyol 1. L ig’de bu sezon futbolseverler bir efsaneyi canlı canlı izleme şansına sahip olacaklar. O isim, Altay’ın golcüsü, TFF 1. Lig’in tescilli gol kralı Marko Paşa lakaplı Marco Filipe Lopes Paixao. Altay tarihinin en golcü yabancısı olan Marco Filipe Lopes Paixao aynı zamanda Türkiye futbol tarihinde TFF 1. Lig’de 4 defa gol krallığı yaşayan tek isim konumunda.

Kariyerinde daha önce 2015 – 2017 sezonunda attığı 18 golle Polonya liginde gol krallığı yaşayan Marco Filipe Lopes Paixao, ülkemizde 2018 – 2019 sezonunda 29 golle, 2019 – 2020 sezonunda 22 golle, 2020 – 2021 sezonunda 22 golle üç kez üst üste TFF 1. Lig gol kralı oldu. 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de yer alan Altay sezon sonunda küme düşünce Marco Filipe Lopes Paixao 2022 – 2023 futbol sezonunda 21 golle 4. kez gol kralı oldu TFF 1. Lig’de ve adını Türk futbol tarihine yazdırdı. Bu sene onu son kez izleyecek futbolseverler.