İlk Devrenin Yıldızı Bodrumspor Oldu

TFF 1. Lig’de ilk yarı tamamlandı ve 18 maç sonunda ligin lideri Eyüppsor, ikincisi Samsunspor olurken ligin yeni ekibi Bodrumspor 3. sırada yer aldı.

TFF 1. Lig 2022 23 futbol sezonunda ligin yeni ekibi, Muğla’nın bir ilçesi olan Bodrum’un temsilcisi Bodrumspor, iddialı takımlarla boy ölçüşerek Süper lig mücadelesini sürdürüyor. Sezon başında ligin zirve mücadelesi için adı geçen takımlar arasında yer alamayan ilçe ekibi ortaya koyduğu futbol ve ligdeki konumu ile taraflı tarafsız herkesin övgüsünü aldı ve almaya da devam ediyor.

Performansları Geçici Deniliyordu

Bodrumspor TFF 1. Lig’e 2021 22 futbol sezonunun sonunda yükselmiş bir takım. Haliyle 2 senedir Süper Lig hedefi ile sezona başlayan Eyüpspor, Samsunspor gibi takımlar varken, 2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşen Göztepe, Çaykur Rizespor gibi takımların bu seneki en büyük hedefi tekrar Süper Lig’e dönmekken hiç kimse bu mütevazı Muğla takımına Süper Lig şansı vermiyordu, zaten böyle bir şey kimsenin aklına bile de gelmemişti hatta. TFF 1. Lig’e tıpkı Bodrumspor gibi yeni yükselen bir takım olan Sakaryaspor için bile Süper Lig adayı denmiyordu. Bile diyoruz çünkü geçmişinde Süper lig tecrübesi olan, tüm şehrin desteğini arkasında hisseden, yoğun bir taraftar desteğine sahip bir kulüp Sakaryaspor takımı .Bunlara rağmen onların adı bile bu sene için Süper lig adayları arasında sayılmıyordu.

Ligin ilk haftalarında liderliği eline geçiren Bodrumspor için pek çok yorumcu bu durumun geçici olduğunu, Bodrumspor takımının zirve mücadelesi yapabilecek bir kadro yapısına ve TFF 1. Lig için gerekli olan tecrübeye sahip olmadığını söylüyordu ki aslında lider olmaları sebebiyle kulübe ve oyunculara saygısızlık edilmek istenmese de pek çok yorumcu Bodrumspor’un kadro kalitesinin de en az tecrübesi kadar eksik olduğu konusunda hemfikirdi. Ancak bu hafta puan kaybeder, gelecek hata yenilir vs. vs. Denilen Bodrumspor haftalar geçtikçe ligdeki yerinin tesadüf olmadığını ispatladı ve üst sıralardaki yerini topladığı puanlarla sağlamlaştırdı. Her hafta, bu hafta kaybedecekler denilse de onlar kazanmaya devam etti ve zirve mücadelesi içerisinde kaldı. 18 haftası geride kalan ligde şu an 3. sırada yer alıyor Bodrumspor takımı. Oynadığı 18 maçta 9 galibiyet alıp 5 kez berabere kalırken 4 defa da sahada yenik ayrıldı Muğla ekibi. Bu 18 maçta 28 gol atarken kalesinde ise 17 gol gördü.

Bodrumspor

Bodrumspor Play Off İstiyor

Ligde devreyi 3. sırada tamamlayan Bodrumspor takımı gelecek adına çok iddialı laflar etmese de kendisine güveniyor aslında. İlk yarı boyunca elde ettiği başarının tesadüf olmadığını defalarca kez ispatladı Muğla ekibi. Ligde ikinci devre çok daha çetin geçecek elbette ve Bodrumspor takımı için şampiyonluk fazla iddialı bir söylem olabilir. Ama takım mutlak suretle bu sene play off yapmak istiyor ve yapacak gibi de görünüyor.