Göztepe Kulübü Taraftarı Umutsuz

2021 2022 futbol sezonunda Süper Lig’den düşen takımlardan biri olan Göztepe Kulübü 2022 2023 futbol sezonuna büyük hedeflerle girmişti. Ne var ki bugün gelinen noktada hedeflerin ve beklentilerin çok uzağında kaldı sarı kırmızı camia.

Göztepe Şampiyonluğu Hedefliyordu

2022 23 futbol sezonu öncesinde TFF 1. Lig için oldukça pahalı bir kadro kuran Göztepe’de tek hedef Süper Lig’e geri dönmekti. Zira 2023 24 futbol sezonu içerisinde Cumhuriyet’in 100. yıl kutlaması vardı ve Göztepe kulübü gelecek sezon Süper Lig’de Atatürk için özel bir şehir olan İzmir’in temsilcisi olarak yer almayı planlıyordu. Ne var ki işler planlandığı gibi gitmedi ve Göztepe kulübü kendisi adına çok ama çok kötü bir sezon başlangıcı yaptı.

Sezona Turgay Altay önderliğinde hazırlanan takım hazırlık maçlarından itibaren 4 3 3 ile diziliyordu sahada. Kağıt üzerinde oldukça ofansif bir taktik gibi dursa da bir türlü sahaya yansımadı bu ofansif yapı. Göztepe taraftarı ilk iki üç hafta boyunca takımı desteklemeye devam etti ama sonrasında yavaş yavaş protestolar başladı. Turgay Altay ise kendi formasyonunda ve kadrosunda ısrarcı olup yeni transferlere neredeyse hiç şans vermedi. Fakat Göztepe kulübü de fazla beklemedi ve kötü sonuçların bir türlü sonu gelmeyince Turgay Altay ile yolları ayırdı.

Turgay Altay sonrasında pek çok isim gündeme geldi Göz Göz için. Yerli yabancı, genç tecrübeli pek çok ismin konuşulduğu Göztepe kulübü sonunda Ekrem Dağ ismi üzerinde karar kıldı. Bu karar Göztepe taraftarında bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. Mutlak Süper Lig hedefi ile çıkılan böylesine önemli bir sezonda, sezonun hemen başında hoca değişikliği yapılırken yeni gelen ismin daha tecrübeli biri olacağı hayal ediliyordu taraftar nezdinde. Oysaki Ekrem Dağ, daha önce teknik adamlık tecrübesi olmayan Başakşehir takımında yardımcı hocalık yapmış bir isimdi. Açıkçası zaten bu değişiklik sonucunda çok da fazla şey değişmedi İzmir ekibinde. Göztepe takımı altındaki takımları yendi, üzerinde yer alan takımlara ise puan dağıtmaya devam etti. Ekrem Dağ da açıkçası takımda henüz köklü değişiklikler yapmadı.

Göztepe kulübü

Taraftar Umutlanmak İstemiyor

Sezon başından beri sayısız defa hayal kırıklığı yaşadı Göztepe kulübü taraftarları. Son olarak sarı kırmızılı renklere gönül vermiş taraftarların önüne play off hedefi konuldu ama artık taraftar bunlara inanıp da bir kez daha üzülmek istemiyor. Sezon başında bu söylediklerimizi söylemek hayal bile edilemezdi belki ama bugün gelinen noktada bırakın play off oynamayı, Göztepe’nin düşme korkusu yaşama ihtimali bile daha fazla. Elbette Ekrem Dağ henüz takıma neşteri vurmadı, yine de Göztepe taraftarı tekrar yeni bir umuda sarılmamak konusunda kararlı. Onlar bu senenin boşa harcanan bir sene olduğunu çoktan kabullenmiş durumdalar ve tek istedikleri bir kaza yaşamadan bu seneyi bitirebilmek artık.