İlhan Palut Çaykur Rizespor’da

Çaykur Rizespor takımı Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör olarak İlhan Palut ile resmi olarak anlaşmaya vardı. Başarılı teknik adam camiada herkesin istediği ve desteklediği bir isimdi. Son olarak ülkemizde Konyaspor takımını çalıştıran teknik adam aslında oldukça iyi başladığı sezonda sonrasında biraz bocalamış ve Konyaspor kulübü de İlhan Palut ile yolları ayırmıştı.

Yine de hoca değişikliğini gerektirecek kadar bir kötü gidiş kesinlikte yoktu Konyaspor takımında ve o dönem bu karar oldukça ilginç karşılanmış, hatta Konyaspor taraftarı bile İlhan Hoca’nın arkasında durmuştu. O günden beri boşta olan ve teklifler olmasına rağmen sezon ortasında takım çalıştırmayan İlhan Hoca’nın sezon sonunu beklediği zatne biliniyordu.

Bülent Korkmaz Süper Lig’e Çıkarttı Ama…

2021 – 2022 sezonu sonunda Süper Lig’den düşen Çaykur Rizespor, sonrasında olağanüstü genel kurula gitmiş ve Tahir Kıran’ın yerine yeni başkan İbrahim Turgut olmuştu. Başkanlığa geldikten sonra takımın mevcut hocası Bülent Korkmaz ile bir görüşme gerçekleştiren İbrahim Turgut beklentilerin aksine yola Bülent Hoca ile devam kararı almıştı. Görüşme sonrasında açıklama yapan ikili hedefi Süper Lig olarak belirlerken Bülent Hoca hedefe ulaşmak için takımın çok fazla transfere ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Çaykur Rizespor’da transferler geç tamamlandı ve bu da takımın geç form tutmasına neden oldu ama sonuç olarak takım beklendiği gibi zirve mücadelesine katıldı ve sezonu 2. sırada tamamlayarak direkt olarak Süper Lig’e yükseldi. Buna rağmen sezon boyunca Bülent Korkmaz ile Çaykur Rizespor taraftarının yıldızı bir türlü barışmadı. Çok kaliteli bir kadroya sahip olduklarını düşünen taraftarlar özellikle sezon ortasında arzu ettikleri sonuçların gelmemesinin nedeni olarak Bülent Korkmaz‘ın kontrollü futbol anlayışını gördüler.

Sezon ortasında taraftarların kendisini istifaya davet etmesini çok içerleyen Bülent Korkmaz ise sezon sonunda konuşacağını söylemiş ama sezon sonuna kadar her basın toplantısında da taraftara yönelik mesafeli açıklamalar yapmıştı. Sezon sonunda Çaykur Rizespor istenilen hedefe ulaştı ve Süper Lig’e geri döndü ancak buna rağmen pek çok taraftar Bülent Korkmaz ile yolların ayrılmasını istiyordu.

İlhan Palut

İlhan Palut İsmi Baskın Geldi

Bununla birlikte sezon sonunda istenilen hedefe ulaşılmış olması bazı taraftarlarda fikirlerin yumuşamasına neden oldu. Bülent Korkmaz’ a haksızlık yapıldığını düşünen taraftarların sayısı da bir hayli artmıştı ve yola Bülent Hoca ile devam kararı çıksa taraftar buna pek de tepki göstermeyecek kıvama gelmişti ama o süreçte gündeme gelen İlhan Palut ismi her şeyi değiştirdi. İsmi gündeme geldiği andan itibaren herkesin olumlu tepkisini aldı İlhan Palut ve bir anda Bülent Korkmaz’a yönelik haksızlığa uğradı yorumları gündemden düştü. Sonrasında da beklenen ayrılık geldi ve Bülent Korkmaz ayrıldı Çaykur Rizespor’dan. Ayrılıktan kısa süre sonra da camiada çok istenen İlhan Palut resmen Çaykur Rizepsor’un yeni teknik direktörü oldu.