Bülent Korkmaz İle Devam Edilmeyecek

TFF 1. Lig’de sezonu 2. sırada tamamlayan ve Samsunspor ile beraber direkt olarak Süper Lig’e çıkma başarısı gösteren Çaykur Rizespor takımı Bülent Korkmaz ile yollarını ayırıyor. 2021 22 sezonunun sonlarına doğru Çaykur Rizespor’un başına getirilen tecrübeli teknik adam kötü gidişi durduramamış ve takımın küme düşmesine engel olamamıştı. Bu sezon yine Çaykur Rizespor ile devam eden Bülent Korkmaz, sezon başında konulan hedefe ulaştı ve takımı Süper Lig’e çıkarmayı başardı. Ancak sezon boyunca taraftarla arası hep açık olan hoca ile önümüzdeki sene için devam edilmeyeceği öğrenildi.

Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz – İbrahim Turgut İşbirliği

Çaykur Rizespor’un küme düşmesinin ardından o dönemki başkan Tahir Kıran istifa etmiş ve olağanüstü genel kurul sonrasında ise İbrahim Turgut, Çaykur Rizespor’un yeni başkanı olmuştu. Başkan seçilmesinin ardından teknik adam Bülent Korkmaz ile bir görüşme gerçekleştiren İbrahim Turgut yola tecrübeli teknik adam ile devam etme kararı almıştı. İkilinin görüşmesinin ardından her iki taraf da ayrı ayrı açıklamada bulunarak hedefin Süper Lig olduğunun altını çizmişlerdi. Buna ek olarak Bülent Korkmaz, takımın çok fazla transfere ihtiyacı olduğunu da özellikle vurgulamıştı.

Bülent Korkmaz’ın daha ilk açıklamasında vurguladığı ve hazırlık kampına yetişmesini arzu ettiği transferler ilk hazırlık kampına yetişmedi, ancak antrenmanı ziyareti sırasında Bülent Korkmaz’a ”güzel şeyler olacak” diyen İbrahim Turgut’un o dönemki bu açıklaması transfer müjdesi olarak yorumlanmıştı. Birkaç hafta sonra da transfer ardı ardına gelmeye başladı Çaykur Rizespor’da. Lig başladığında Çaykur Rizespor‘da geç gelen transferlerin uyum sorunu yaşadığı gözlense de sahada mücadeleci dirençli bir takım vardı. İlk yarının ortalarından itibaren de takım form tuttu ve üst sıralara tırmanmaya başladı.

Devre arasında Bülent Korkmaz bir kez daha transfer istedi. Tecrübeli hocanın vurguladığı pozisyon santrfor bölgesiydi. Bu transfer de yapıldı ve sonrasında da Çaykur Rizespor’un ikinci yarıdaki muazzam çıkışı başladı. Buna rağmen taraftar ile teknik adam Bülent Korkmaz’ın yıldızı bir türlü barışmadı.

Taraftar Oyundan Şikayetçiydi

Çaykur Rizespor maçları kazanıyor ve üst sıralara tırmanıyor olsa da taraftarın bir kısmına göre bu kadro açık ara şampiyon olmalıydı ve şu anda da lider olmamasının sebebi teknik adam Bülent Korkmaz’ın korkaklığıydı. Takımı yeterince hücum oynatmamakla, eldeki kaliteyi kadroyu verimli kullanamamakla eleştiriliyordu Bülent Korkmaz. Tecrübeli teknik adam da zaman zaman bu eleştirilere üzeri kapalı cevaplar verdi, sitemlerde bulundu maç sonlarındaki basın toplantılarında.

Ligin son haftasında sahasında Altınordu ile golsüz berabere kalan Çaykur Rizespor, bu sonuçla ligi 2. sırada tamamladı ve Süper Lig’e yükselme hakkı elde etti. Maçtan sonra konuşan Bülent Korkmaz’ın sözlerinde yine taraftara sitem vardı. Aslında yönetim Bülent Korkmaz’dan memnun olsa da taraftarın hocayı istememesi hocanın da taraftarla sürekli tartışması sebebi ile önümüzdeki sezon Çaykur Rizespor’un başka bir teknik adamla anlaşması bekleniyor.