Göztepe’nin Rakibi Bodrumspor Oldu

TFF 1. Lig’de şampiyon olmak hayali ile başladığı sezonda düşme hattına kadar inen Göztepe geri dönmeyi başardı ve play off’a kaldı. Sarı kırmızılı İzmir ekibinin play off’ta eşleştiği rakibi ise Bodrumspor takımı oldu. Ligin flaş ekiplerinden olan Bodrumspor ile karşılaşacak olan İzmir ekibi, Bodrumspor’u eleyebilirse play off finaline kalabilmek için Eyüpspor – Sakaryaspor maçının galibi ile karşı karşıya gelecek.

Göztepe Küllerinden Doğdu

İzmir ekibi Göztepe bu sezon adeta küllerinden doğdu. Sezona Turgay Altay önderliğinde şampiyonluk parolası ile giren takım Sakaryaspor’u deplasmanda yenerek 3 puanla başladığı sezonun ilerleyen haftalarında galibiyete hasret kaldı. Sakaryaspor deplasmanında alınan galibiyet, Turgay Altay’ın Göztepe ile aldığı ilk ve tek galibiyet oldu. Sonrasında alınan kötü sonuçların ardından Turgay Altay ile yollar ayrılıp takımın başına daha önce teknik adamlık deneyimi olmayan ve son olarak da Başakşehir takımında Okan Buruk‘un yardımcılığını yapan Ekrem Dağ getirildi.

Ekrem Dağ değişikliği sonrasında da kısa vadede Göztepe’de değişen çok fazla şey olmadı ve takım devre arasında düşme hattının hemen üzerinde girdi. Devre arasında verdiği demeçlerde Ekrem Dağ, hedefin play off olduğunu vurguluyordu ama bu söylemler taraftar nezdinde de fazla karşılık bulmamıştı. Ne var ki ikinci yarının ortalarından itibaren Göztepe fırtınası esti TFF 1. Lig’de. Mağlubiyeti adeta unutan takım düşme hattından play off potasına kadar yükselmeyi başardı ve ligi 7. sırada bitirerek play off’a katılamyı başardı.

TFF 1. Lig’de normalde play off’a ilk 6 sıra takımları katılıyordu ama bu sene bir değişikliğe gitti Türkiye Futbol Federasyonu ve ilk 2 direkt olarak Süper Lig’de çıkarken 3. olan da direkt olarak play off finaline çıktı. Ligde 4. 5. 6. ve 7. sırayı alan takımlar ise play off’un diğer finalisti olmak için aralarında eleme usulü maçlar yapacaklar ve Göztepe de 7. sırayı alarak bu maçlara dahil olma hakkı elde etti. 7. olan Göztepe 4. sırayı alan Bodrumspor ile eşleşirken 3. sıradaki Pendikspor ise direkt play off finaline çıktı. Diğer play off eşleşmesi ise Eyüpspor – Sakaryaspor şeklinde oldu.

Bdorumspor

Bodrumspor Herkesi Şaşırttı

Bu sene ligin yeni takımı olan Bodrumspor sezon başından beri herkesi, şaşırtmaya devam ediyor. Sezonun ilk haftalarında liderlik mücadelesi yapan Muğla ekibi için sezon sonuna kadar bu mücadeleyi veremezler deniliyordu. TFF 1. Lig’in çok zor bir lig olduğunu vurgulayan yorumcular, ligin yeni ekibi Bodrumspor’un yeterli, kadro derinliği ve tecrübeye sahip olmadığı fikrindeydiler. Ancak Bodrumspor takımı herkesi şaşırttı ve sezon sonuna kadar istikrarını korumayı başardı. Bir ara ilk iki iddiasını da ciddi derecede sürdüren Bodrumspor belki bunu başaramadı ama 4. sırayı alarak play off’a kaldı ve sezon boyunca ortaya koyduğu performansla da play off’un en iddialı ekiplerinden olduğunu gösterdi.