Göztepe’nin 2020 – 2021 Sezonunda 10. Sıraya Alıştı

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu 10. olarak bitirmeyi başaran takım Göztepe oldu. Sezona iyi başlayan ve ilk 10 maçta sadece 1 beraberlik alan fakat daha sonra arka arkaya aldığı mağlubiyetler ile puan kayıpları yaşayan Göztepe, sezonun kalan maçlarında ligde ortalama bir performans ortaya koydu. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 13 galibiyet, 12 beraberlik ve 15 mağlubiyet alan Göztepe, toplamda 51 puan topladı.

İç sahada oynadığı 20 maçta 8 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 29 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 22 puan aldı. Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 59 gol atmayı başaran Göztepe, kendi kalesinde 59 gol gördü.

Sezon genelinde sarı kırmızılı takımın yaptığı flaş transferler Guilherme, Anderson Esiti, Peter Zulj, Fousseni Diabate ve Balazs Magyeri olmuştu. Öte yandan Andre Poko, Kamil Wilczek, Zlatko Tripic, Andre Castro ve Kerim Alıcı Göztepe’de yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Göztepe’nin Başarılı ve Yıldız İsimleri

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 10. olarak bitiren teknik direktör Ünal Karaman yönetimindeki Göztepe, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: İrfan Can Eğribat, Megyeri, Arda Özçimen, Gabel, Bartu Dinç, Murat Paluli, Berkan Emir, Atınç Nukan, Mihojevic, Burekovic, Gassama, Kerim Alıcı, Murat Altay, Erkam Kömür, Halil Akbunar, Soner Aydoğdu, Nwobodo, Alpaslan Öztürk, Esiti, Kubilay Sönmez, Yalçın Kayan, Zulj, Beykan Şimşek, Efe Binici, Batuhan Kırdaroğlu, Yılmaz Basravi, Tolga Topaloğlu, Tibet Öniz, Metin Yıldırım, Ndiaye, Jahovic, Ideye, Diabate ve Napoleoni.

Göz-Göz Göztepe’nin Katkı Sunan Oyuncuları

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Göztepe’de en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Cherif Ndiaye 10 gol, Halil Akbunar 9 gol, Adis Jahovic 6 gol, Soner Aydoğdu 4 gol ve Peter Zulj 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan sarı kırmızılı takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 13 asist ile Halil Akbunar, 6 asist ile Soner Aydoğdu, 5 asist ile Berkan Emir, 4 asist ile Zlatko Tripic ve 3 asist ile Adis Jahovic oldu.