Göztepe’den Elazığ Depremi İçin Bir Atkı Bir Oyuncak Kampanyası

Göztepe, yeni stadyumu Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açılışını yapan Süper Lig 19. hafta kapsamında gerçekleşen Beşiktaş maçında atkı, bere, oyuncak ve eldiven topladı. Toplananların hepsi merkez üssü Elazığ’ın Sivri ilçesi olan 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen çocuk ve yetişkinlere dağıtıldı.

Süper Lig’de kıyasıya mücadele veren İzmir’in temsilcisi Göztepe, efsanevi kaptanı Gürsel Aksel’in ismini taşıyan yeni stadyumu Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açılışını Beşiktaş maçı ile birlikte yaptı. Göztepe – Beşiktaş karşılaşmasını izlemeye gelen taraftarlar beraberinde atkı,eldiven, bere ve oyuncak gibi hem kullanışlı hem de çocukları sevindirecek ürünleri topladı. Merkez üssü Elazığ Sivri olan 6.8 şiddetindeki depremden etkilenerek zor zamanlar yaşayan çocuk ve yetişkinlere dağıtılan kışlık malzemeler ve oyuncaklar, kapsamlı bir dayanışmaya örnek oldu.

Türk Kızılay İzmir Şubesi’nden Açıklama

Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış bağış ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Başkan Kerem Baykalmış’ın yaptığı yazılı açıklamada Göztepe Spor Kulübü’nün talebi üzerine Elazığ depremi için Göztepe – Beşiktaş karşılaşmasında depremzedeler için ”Bir Atkı Bir Oyuncak” kampanyası düzenlediklerini ifade etti. Başkan Kerem Baykalmış, temizlik malzemeleri, battaniye, kışlık ürünler ve çocuk bezi gibi gereksinimlerin daha ön planda olduğunu belirtti. Baykalmış bağış yapmak isteyenlerin, Türk Kızılay İzmir şubeleri ile iletişime geçebileceklerini de hatırlattı.

Bir Atkı Bir Oyuncak Kampanyası

Proje kapsamında atkı ve oyuncaklar ile birlikte pek çok kışlık ürün toplandığını belirten Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış konu ile ilgili açıklamasında, “Kızılay İzmir Şubesi olarak deprem bölgesini ziyaret ettik. Toplanan bu kışlık ürünlerimizi ve oyuncaklarımızı Göztepeli kardeşlerimizin selamlarıyla deprem bölgesindeki kardeşlerimize teslim ettik. Türk Kızılay olarak deprem bölgesinde en titiz şekilde çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere vatandaşlarımızın gıda gereksinimlerini karşılıyoruz. Bunun yanı sıra battaniye, soba, çadır konusunda da gerekli desteği veriyoruz. ” sözlerine yer verdi.