Göztepe’den Depremzedelere Destek Geliyor

İzmirli vatandaşlara İzmir takımından tam destek geldi. Süper Lig takımlarından biri olan Göztepe, geliri İzmir’de geçtiğimiz haftalarda yaşanan deprem nedeni ile zarar gören depremzedelere bağışlanmak üzere, 9 Aralık Çarşamba günü Aytemiz Alanyaspor ile yapacağı 7. Hafta erteleme maçı için “temsili bilet” kesecek. Bu kesilen biletlerin hepsi İzmirli depremzedelere yardım olarak verilecek ve bir destek de onlar sunacak.

Kulübün yaptığı açıklamaya göre, 30 Ekim’de meydana gelen depremde etkilenen ve zarar gören İzmirliler için Göztepeli İş Adamları Derneği iş birliği ile “Birlikte Aşacağız” kampanyası düzenledi. Bilet satışlarından elde edilecek olan gelirin tamamı Birlikte Aşacağız kampanyasına bağışlanacak.

İzmirli Depremzedelere Göztepe’den Destek

Maç yine kovid-19 önlemleri kapsamında seyircisiz bir şekilde oynanacak. 9 Aralık Çarşamba günü Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasının biletlerinin geliri tamamen depremzedelere destek olmak için kullanılırken bilet fiyatı ise makul bir fiyat 35 TL olarak belirlendi.

Biletlere ulaşmak için, “https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/goztepe-alanyaspor-birlikte-asacagiz/1546319” adresini kullanabilir, depremzedelere yardım etmek adına dilediğiniz kadar bilet satın alabilirsiniz. Yapılan satışların gelirinin tamamı İzmir’deki depremzedelere gidecektir.

Tüm Gelir İzmirli Depremzedelere Gidiyor

İzmir’de yaşanan deprem sonrasında tüm gözler İzmir’de yapılan enkaz çalışmalarına çevrilmişti. Depremden etkilenen İzmirli vatandaşlara destek olunması için İzmir Belediyesi başta olmak üzere farklı alanlardan destekler ve yardım kampanyaları başlatılmıştı.

Bu destek çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Göztepe 9 Aralık Çarşamba günü yapılacak olan Aytemiz Alanyaspor maçı için temsili bilet satışa sunuyor. Yapılan satışların gelirinin tamamı ise İzmirli depremzedelere bağışlanacak.

Biletin, bağışçının mail adresine gönderileceği kaydedilirken açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyoruz.

Depremin ilk anından itibaren yaraları sarmak için emek veren herkese tekrar tekrar minnetlerimizi sunuyoruz. Biz büyük bir aileyiz, haydi Aytemiz Alanyaspor maçı için satışa sunulan destek biletlerini satın alarak kenetlenmeye ve yaraları sarmaya devam edelim.”

Bilet satın alınırken Passolig taraftarından herhangi bir komisyon alınmayacağı, bilet satışının 31 Aralık Perşembe günü 15.00’a kadar devam edeceği belirtildi. Kampanya kapsamında toplanan tüm bilet geliri bağışlarının “Birlikten İzmir Doğar” kampanyasına bağışlanacağı bildirildi.