Göztepe’de Yaşanan Son Gelişmeler

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Göztepe, 40 maçta sahaya çıkarak rakipleri ile mücadele etti. İzmir temsilcisi oynadığı bu 40 maçtan 13 galibiyet, 12 beraberlik ve 15 mağlubiyet alarak toplamda 51 puanı hanesine yazdırdı ve ligi 10. sırada tamamlamayı başardı. Sezonunu tamamlanmasının ardından Göztepe’de gözler gelecek sezon için yapılacak olan kadro planlaması ve buna bağlı olarak yapılması planlanan transferlere çevrilmişken, kulüpten beklenmedik bir ayrılık haberi geldi.

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil Görevini Bırakıyor

Spor Toto Süper Lig’de iyi bir sezon geçiren Göztepe’de beklenmedik bir ayrılık yaşacak. Gelen bilgilere göre Göztepe başkanı Mehmet Sepil, görevini bırakacağını açıkladı. Hatırlanacağı üzere Mehmet Sepil, 2014 yılında Altınbaş Holding’ten kulü devralmıştı ve takımı ikinci ligden tarihinde 14 yılın ardından Süper Lig’e çıkarmayı başarmıştı. Bunların yanı sıra takımı Süper Lig’de kalıcı bir hale getirmeyi başaran başkan Mehmet Sepil, ayrıca kulübe Urda Adnan Süvari Tesisleri’ni ve yine kulüp tarihindeki ilk stadı olan Gürsel Aksel Stadı’nı kazandıran isim olmayı başarmıştı.

Fakat Göztepe başkanı Mehmet Sepil, yaptığı yazılı bir açıklama ile ayrılık haberini duyurdu. Başkan Mehmet Sepil, yaptığı açıklamalada 7 yıldır gurular sürdürüğü görevini bırakacağını ve bu kararın kulübü daha iyi yerlere getireceğine inandığını ifade etti. Öte yandan Mehmet Sepil, kendisi görevinden ayrıldıktan sonra yeni bir kişi başkanlık görevini devralana kadar kulüpteki tüm işlerin İcra Kurulu tarafından yönetileceğini belirtti. Mehmet Sepil yazılı açıklamasını, Göztepe’nin Türk futbolunun içinde bulunduğu durumda parlayan bir yıldız olarak varlığını sürdüreceğine inandığını söyleyerek bitirdi.

İşleri Geçici Olarak İcra Kurulu Yönetecek

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun tamamlanmasının ardından Göztepe’de beklenmedik bir ayrılık yaşanıyor. Gelen bilgilere göre Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yaptığı yazılı bir açıklama ile görevini bırakacağını açıkladı. Göztepe’yi ikinici ligden Süper Lig’e çıkararak ve kulübe kazandırdığı ilkler ile adını kulüp tarihine başarı ile yazdıran başkan Mehmet Sepil, görevden ayrıldıktan sonra yapılacak olan genel kurul ile yeni bir başkan belirlenecek. Bu yüzden başkan Mehmet Sepil, yaptığı açıklamada yeni bir kişi görevi devralana kadar kulübün bütün işlerine İcra Kurulu’nun bakacağını belirtti.