Göztepe Tuzlaspor Karşısına Çıkıyor

2022 23 futbol sezonunda büyük hayal kırıklığı yaratarak seyircisinin bile kendisine arkasını dönmesine neden olan Göztepe, ligin 9. haftasında Tuzlaspor’u İzmir’de ağırlayacak. Sezon öncesinde ev ya da deplasman fark etmeksizin oynayacağı her maçın favorisi olarak görülebilecek takımın bugün geldiği noktayı elbette kimse tahmin edemezdi. Şimdi Tuzlaspor karşısında bile favoriler gösterilmeyen bir takım artık Göztepe.

Göztepe

Turgay Altay İle Başlamıştı

Sezona Turgay Altay önderliğinde büyük umutlarla giren Göztepe takımı ligin favorileri arasında gösteriliyordu. Isaac Atanga, Emre Belözoğlu, Ali Akman gibi flaş transferlerle sezona giren Göztepe, 1. Lig’de şampiyon olup hemen Süper Lig’e dönmeyi ve Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Lig’de olmayı hayal ediyordu. Sezona Sakaryaspor deplasmanında alınan 3 puanla başlayan takımın her hafta daha iyiye gideceği ve zirve mücadelesi yapacağı düşünülüyordu. Ancak Sakaryaspor galibiyetinin ardından Göztepe adeta galibiyete hasret kaldı. Her hafta yeni bir umutla maça çıkan Göztepe, maçı hep hayal kırıklığı ile bitirdi. Teknik direktör Turgay Altay, hem 4 3 3 diziliminde hem de kendi çıkardığı 11’de ısrarcı oldukça kötü gidiş de devam etti ve sonunda Turgay Altay ile yollar ayrıldı.

Turgay Altay sonrasında uzun süre teknik direktör arayışlarına devam eden takım, bu konuda bir sonuç alamayınca Altınordu karşısına teknik direktörü olmadan çıktı ve ilginçtir ki başında Turgay Altay varken maç kazanamayan takım hocasız çıktığı maçı 3 puanla tamamlayarak bir anda moral buldu. Tabii bu maçta rakip takım Altınordu’nun da 10 kişi kaldığını unutmamak gerekiyor. Bu maçtan sonra oynanacak Pendikspor maçına 1 gün kala, Göztepe takımı Ekrem Dağ ile teknik direktör olarak anlaşıldığını açıkladı. Son olarak Başakşehir takımında yardımcı hocalık yapan Ekrem Dağ ismi taraftarı memnun etmese de daha fazla kaybedilecek vakit olmadığı için hocaya destek verdi Göztepe taraftarı. Resmi sözleşmeyi imzaladıktan 1 gün sonra Pendikspor maçına takımın başında çıkan Ekrem Dağ, maçı 3 0 kaybetti. Yine de henüz sadece 1 gün olduğundan bu mağlubiyet ile ilgili olarak kimse Ekrem Dağ’ı sorumlu tutmadı.

Ekrem Dağ’ın Göztepe İle İlk Ciddi Sınavı

Pendikspor maçındaki 3 0’lık mağlubiyetin faturası elbette ki Ekrem Dağ’a kesilmedi ama Tuzlaspor önünde verilecek sınavın tüm günahı ve sevabı yeni teknik adam Ekrem Dağ’a yazılacak. Göztepe bundan birkaç hafta öncesine kadar şampiyonluk mücadelesi yapmayı planlarken bugün gelinen noktada ise ligde kalma mücadelesi içerisinde bulmuş durumda kendisini. Elbette hala ligin çok başındayız ancak diğer yandan öyle ya da böyle ligin dörtte biri geride kaldı ve ligin zirvesi, zirve mücadelesi verecek olan takımları belli olmaya başladı. Şu anda Göztepe böyle bir imaj yaratmaktan çok ama çok uzakta ve Tuzlaspor maçı çok ciddi bir kırılma maçı da olabilir.